تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۵ تیر ۹۱.::. ساعت : ۱۱:۱۰ ب.ظ

   581 بازدید

منابع انتشار شایعه معتقد بودند که مسئولین استان و بویژه شورای تامین برای اینکه کام مردمی که در حال برگزاری جشن های میلاد امام زمان(عج) بودند تلخ نشود اعلان رسمی این خبر را به دو روز بعد موکول کرده اند و البته اینگونه مصلحت اندیشی ها در مورد وفات بسیاری از بزرگان مسبوق به سابقه است.

به گزارش جوان در این رابطه آینانیوز نوشت قدرت انتشار شایعه به اذعان متخصصان و اساتید علوم ارتباطات از انتشار اخبار مستند و واقعی بیشتر است. همین موضوعی که روز گذشته در خصوص نماینده ولی فقیه و امام جمعه اورمیه سراسر استان و حتی بخش هایی از کشور را هم فراگرفت.
درست در ساعاتی که گروهی از مردم در تدارک برگزاری جشن های نیمه شعبان بودند شایعه فوت حجت الاسلام غلامرضا حسنی دهان به دهان چرخید و سراسر روز گذشته را تحت الشعاع خود قرار داد.
با وجودیکه این قول ها بیشتر در شکل و شمایل شایعه بروز می کرد اما آنچنان جدی بود که هیچ مرجع رسمی خبری نمی تواند چنین افکار عمومی را متقاعد کند. غالب کسانیکه خبر را نقل می کردند هم از منابع رسمی و بعضا موجه سیاسی، اجرایی و حتی امنیتی برای اثبات ادعای خود استفاده می کردند.
در این میان معلوم نبود چرا برخی افراد که در میانشان منسوبین و نزدیکان برخی مسئولین و مقامات سیاسی هم به چشم می خوردند با آب و تاب فراوان علی رغم شنیدن چندین و چندباره تکذیب این شایعه بازهم مصر به پیگیری خبر و به راه انداختن جریان روانی بودند.
منابع انتشار شایعه معتقد بودند که مسئولین استان و بویژه شورای تامین برای اینکه کام مردمی که در حال برگزاری جشن های میلاد امام زمان(عج) بودند تلخ نشود اعلان رسمی این خبر را به دو روز بعد موکول کرده اند و البته اینگونه مصلحت اندیشی ها در مورد وفات بسیاری از بزرگان مسبوق به سابقه است.
چندی پیش نیز که امام جمعه اورمیه برای برخی معالجات کوتاه مدت در تبریز بستری بودند نیز برخی سایتها به صورت تمام قد این خبر را پوشش خبری داده بودند هرچند در تکذیب این شایعه که یکی دور روزی است فضای روانی شهر را تحت تاثیر خود قرار داده هیچ اقدامی صورت نگرفته است.
بنابر آخرین اخبار واصله حجت الاسلام حسنی در سلامتی کامل بوده و حتی غروب دیروز و صبح امروز( پنجشنبه) نیز مجموعه ملاقاتهایی را با برخی نزدیکانشان انجام داده اند.
ملاقاتهای نماینده ولی فقیه در استان درحالی است که پزشک معالجشان ایشان را از کارها و ملاقاتهای عمومی تا بهبودی کامل برحذر کرده بودند.
از طرفی باوجودیکه شایعه سازان زمان فوت حجت الاسلام حسنی را شب سه شنبه عنوان می کردند، همه اعضاء ستاد ذکات استان صبح روز چهارشنبه در محل مدرسع علمیه امام خمینی(ره) در جلسه این ستاد سلامتی و شادابی وی را به عینه مشاهده کرده اند.
منابع خبری نزدیک به بیت امام جمعه اورمیه در گفتگوی اختصاصی با آینانیوز، ضمن رد اینگونه شایعات منتشرکنندگان و بازگوکنندگان چنین مطالب کذبی را در هر لباس و جایگاهی که باشند همسو با دشمنان برای تضعیف روحیه مردم وفادار و مسلمان آذربایجان غربی و اورمیه عنوان کردند.
به جرات باید اذعان داشت وقتی شایعه ای بی پایه و اساس در عرض چند ساعت اینچنین زلزله ای سهمگین در فضای عمومی جامعه ایجاد می کند،نشان از عظمت وجودی مجاهد نستوه و شیر همیشه بیداری است که بخش قابل توجهی از تاریخ و اعتبار وآبروی کشور در سایه مجاهدتهای او رقم خورده است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 6054
دیدگاه خود را به ما بگویید.