تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۱ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۸:۲۹ ق.ظ

   266 بازدید

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: بانک ها در راستای سرعت بخشیدن به اعطای تسهیلات اشتغال فراگیر و پایدار اهتمام ویژه داشته باشند .

جوان پرس : معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: بانک ها در راستای سرعت بخشیدن به اعطای تسهیلات اشتغال فراگیر و پایدار اهتمام ویژه داشته باشند .

رضا حسینی در جلسه کارگروه اشتغال آذربایجان غربی افزود:عملکرد برخی از بانک های عامل در اعطای تسهیلات اشتغال در استان مطلوب نیست و باید تا ۱۰ روز آینده عملکرد میزان پرداختی تسهیلات خود را اعلام کنند.

وی ادامه داد: همه نهادهای مسوول و بانک ها در راستای سرعت بخشیدن به اعطای تسهیلات اشتغال فراگیر و پایدار اهتمام ویژه داشته باشند تا بتوانیم در زمان مقرر اعتبارات تخصیصی را به مصرف برسانیم.

عملکرد برخی از بانک های عامل در اعطای تسهیلات اشتغال در استان مطلوب نیست

وی ادامه داد: در شهرستان هایی که تسهیلات پرداختی کمتر از ۵۰ درصد مصوب بوده، اخطار جدی داده شود تا میزان پرداختی های خود را افزایش دهند.

او اضافه کرد: متاسفانه عملکرد برخی از بانک های عامل در این زمینه قابل قبول نیست و مسوولان این بانک ها باید تحرک چشم گیری را از خود نشان دهند.

وی بیان کرد: طی ۱۰ روز آینده باید اشکالات موجود را بررسی کرده و در صورت امکان حل آنها، زمینه تسریع در اعطای تسهیلات به متقاضیان اشتغال فراگیر و پایدار فراهم شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: دستگاه های اجرایی به فکر طرح هایی باشند که دارای زنجیره ارزش و با هم پیوسته هستند تا بتوانیم با این روش بهترین نتیجه را از طرح های اشتغال زایی بگیریم و این امر نیازمند برنامه ریزی مناسب است.

حسینی اضافه کرد: آذربایجان غربی در بخش پرداخت تسهیلات اشتغال رتبه نخست کشور را دارد و این نشان می دهد که اگر دستگاه های اجرایی به درستی و با برنامه ریری عمل کنند می توان تسهیلات بهتری را برای بخش اشتغال و توسعه استان دریافت کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی هم گفت: تاکنون ۲۲ هزار و ۳۶ نفر از این استان در سامانه کارا ثبت نام کرده اند که ۱۸ هزار و ۶۱۶ نفر در بخش اشتغال پایدار و مابقی نیز در بخش اشتغال فراگیر هستند.

رضا نقی زاده افزود: تاکنون سه هزار و ۲۴۱ طرح با پنج هزار و ۱۰۳ میلیارد ریال اعتبار در کارگروه اشتغال پایدار تصویب شده است که در صورت اجرا برای ۱۰ هزار و ۳۵۸ نفر اشتغال زایی صورت می گیرد.
وی ادامه داد: برای بخش اشتغال پایدار ۲ هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال تسهیلات در نظر گرفته شده که تاکنون یکهزار و ۵۴۷ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی اضافه کرد: این تسهیلات برای ۹۰۶ طرح پرداخت شده و برای سه هزار و ۱۳۴ نفر اشتغال زایی کرده است.
وی افزد: طرح اشتغال پایدار روستایی از جمله طرح های اقتصادی دولت تدبیر و امید در راستای ارتقای شاخصه های اشتغال است.
نقی زاده ادامه داد: اگر استان در این زمینه پیشتازی خود را حفظ کند می تواند تسهیلات دیگر اشتغالزایی علاوه بر سهم خود را جذب و در اختیار متقاضیان قرار دهد.
وی ادامه داد: با این آمار تا کنون ۷۱ درصد برنامه های اشتغال در آذربایجان غربی اجرا شده است و تا پایان شهریور ماه جاری فرصت باقی است تا مابقی طرح ها از تسهیلات بهره مند شوند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی بیان کرد: در بخش اشتغال فراگیر نیز سه هزار و ۳۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته که تاکنون ۲ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.
نقی زاده افزود: این تسهیلات برای ۵۵۷ طرح بوده و برای پنج هزار و ۶۹۱ نفر اشتغال زایی ایجاد می کند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 116980
دیدگاه خود را به ما بگویید.