تاریخ انتشار :شنبه ۶ آبان ۹۶.::. ساعت : ۹:۵۵ ب.ظ

   322 بازدید

عباس حسنخانی : عملكرد پليس و رسانه ها در برخورد با حادثه اسلام آباد مثبت بود

جوان پرس : عباس حسن خاني فرماندار ارومیه در جلسه شوراي اداري شهرستان اروميه گفت:جامعه ايران يك جامعه اخلاق مدار است و هنجارهاي اخلاقي و ارزش هاي اجتماعي مورد احترام مردم مي باشد، لذا هر حركتي كه بر هم زننده اين اصول و موازين باشد محكوم است.

وی ادامه داد : رابطه بين مردم و حكومت و حقوق متقابل بين آنها، يك رابطه دوسويه است و همان طوري كه دولت مكلف به رعايت حقوق شهروندان است، شهروندان نيز مكلف هستند موازين قانوني را رعايت نمايند و در اين رابطه هميشه بايد تعادل و توازن رعايت شود.

او افزود : در حادثه اسلام آباد، تاكيدمان بر اطلاع رساني شفاف و صريح بود و بنده زماني اطلاع رساني كردم كه بررسي دقيقي نسبت به موضوع يافته و به لحاظ حضور در محل حادثه با مطبوعات و رسانه ها مصاحبه كردم؛ هر جا كه اصلاحاتي لازم بود به سمع و نظر مردم مي رسيد و رسانه ها نيز اصلاحات لازم را انجام مي دادند.

حسنخانی تاکید کرد : اقدام و عمل ناشايست يكي از نيروهاي شركتي آموزش و پرورش قابل توجيه نيست و اين فرد بايد براساس موازين قانوني و مقررات حاكم مجازات شود و اين موردي بود كه من در تجمع اسلام آباد به مردم عرض كردم.

فرماندار ارومیه هشدار داد : قرار نيست هر حادثه اي بهانه اي براي بروز اغتشاش باشد كه عده اي متاسفانه با زير پا گذاشتن قوانين و مقررات ساحت علم و انديشه را خدشه دار كنند.

وی ادامه داد : ما در مدارس به دانش آموزان درس تحمل و بردباري و گفتگو و تعامل مي دهيم، حال عده اي به جاي بيان خواسته ها از طريق قانون و گفتگو، به تخريب اموال عمومي و آموزش و پرورش مي پردازند كه قطعاً ضررش متوجه مردمي است كه نقشي در اين اعمال غيرقانوني ندارند.

فرماندار گفت : نمي دانم اغتشاش گران جواب دختري كه با چشم گريان به كلاس درس نگاه كرده و از وضعيت پيش آمده شاكي بود چگونه خواهند داد.

حسنخانی بیان کرد : اين حادثه نكات مثبتي هم داشت؛ تحمل و سعه صدر پليس مهمترين نكته مثبتي بود كه عليرغم اقتدار و امكان توسل به زور، از خود سعه صدر نشان داد.

وی خاطرنشان ساخت : پليس ما يك پليس حرفه اي است و توان مقابله و مديريت چنين حوادثي را دارد و من به عنوان نه فرماندار بلكه به عنوان يك شهروند از رفتار پليس كشورم در برخورد با اين حادثه خشنودم و به وجودشان افتخار مي كنم.

فرماندار ارومیه گفت : نكته مثبت ديگر همراهي و همگامي اكثر قريب به اتفاق رسانه هاي استان بود كه به دور از هرگونه پيش داوري عجولانه، در صدد اطلاع رساني دقيق و شفاف بودند؛ نمره رسانه ها در اين حادثه بسيار خوب بود و بايد از آنها قدرداني كرد.

حسنخانی تاکید کرد : اما نبايد از اظهارنظرهاي عجولانه و فاقد تدبير و درايت بعضي از اشخاص به سادگي گذشت؛ ما توصيه مان اين است كه افراد غيرمسئول در چنين حوادثي با تأمل و اطلاع لازم اظهارنظر نمايند.

وی در پایان گفت : بررسي جوانب چنين حادثه اي بايد با حضور افراد و مقامات مسئول صورت گيرد و بديهي است اظهارنظر اشخاص حقيقي و رسانه هاي غيررسمي در اين خصوص تابع ضوابط و مقررات خاص خود است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 108847
دیدگاه خود را به ما بگویید.