تاریخ انتشار :جمعه ۲۹ اردیبهشت ۹۱.::. ساعت : ۱۰:۴۱ ب.ظ

   601 بازدید

چه کسی است که نداند این تجمع سفارشی طرحی کاملاً هماهنگ و همسو با جریان اسلام ستیزی غرب است

 به گزارش خبرنگار جوان در باکو دیروز عده ای هدایت شده از طرف دولت شیطانی الهام علی اف برای دومین بار در مقابل سفارت ایران تظاهرات کردند که براساس گزارشهای رسیده از باکو این تجمع حدود سی نفری به تقابل تجمع بزرگ چند هزارنفری مردم تبریز در مقابل کنسولگری آذربایجان بوده. گفتنی است در این تجمع کوچک سفارشی شعارهایی با مضامین توهین به مقدسات مسلمانان نیز داده شد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز در پاسخ به این حرکت ددمنشامه، ضمن عرض تسلیت به همه مسلمانان جهان با صدور بیانیه ای اعتراض خود را به دولت دست نشانده الهام علی اف رسانده است.

 

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل می باشد:

باسمه تعالی

انالله و انا الیه راجعون

در تجمع سازمان یافتهء روز جمعه گذشته درمقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو، عده ای فریب خورده و آلت دست دشمنان اسلام، به عنوان عوامل رژیم نامشروع و اشغالگر صهیونیستی به ساحت مقدس رهبر شیعیان جهان و ولی فقیه امت اسلامی، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای توهین نمودند که دل هر انسان آزاده ای را به درد آورد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران با تسلیت به امام زمان حضرت حجت ابن الحسن ( عج) و همه شیعیان جهان خصوصاً مردم جمهوری آذربایجان اعلام می دارد که بی شک این فاجعه غم انگیز، جنایتی برضد ارزش های دینی بوده و در حقیقت بیرون آمدن دست جنایتکار رژیم صهیونیستی از آستین این افراد می باشد.

چه کسی است که نداند این تجمع سفارشی که با هدایت برخی محافل در جمهوری آذربایجان هدایت و اجراء شده است، طرحی کاملاً هماهنگ و همسو با جریان اسلام ستیزی غرب و محافل صهیونیستی در منطقه است.

در حالی که در سویی از جهان قرآن کریم که کتاب هدایت الهی و سمبل اعتقاد و ایمان میلیون ها مسلمان در سراسر جهان است؛ توسط افراطیان بی دین به آتش کشیده می شود، در این سوی جهان در دامن کشور مسلمان و شیعه آذربایجان که یکی از پایگاه های همیشگی حراست از آرمانهای اسلامی و ایمانی مسلمانان بوده است؛ به تمثال رهبر شیعیان جهان و مقام عظمای ولایت، جسارت و توهین می گردد.

بسی موجب تعجب است که مقامات و طراحان چنین تجمعی نمی دانند که تحریک احساسات دینی و انتشار خشم و کینه ملیون های مسلمان پیرو رهبر بزرگ شیعیان جهان؛ به خصوص پیروان از جان گذشته و غیرتمند ایشان در استان های آذری زبان جمهوری اسلامی ایران، چه عواقب خطرناکی برای طراحان این سناریوی سخیف دارد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت شدید و ابراز انزجار از این اقدام خصمانه و جنایتکارانه، و با هشدار به عوامل آن اعلام می دارد که این اقدام به هیچ وجه قابل توجیه نبوده، و لازم است دولت جمهوری آذربایجان هرچه سریع تر نسبت به چنین اهانتی واکنش نشان داده و مرتکبان آن را به سزای اعمال شان برساند.

بی تردید چنین تجمع سفارشی که ترکیبی از چند تن از تجزیه طلبانِ قوم گرا به همراه جوانان تحریک شده وابسته به نهادهای قدرت اقتصادی و سیاسی بود، نمی تواند سایه شوم خود را بر بلندای آفتاب جهان تابِ چهره ای بزرگ و دانشمند ؛ فقیهی مبارز و اندیشمند و قلب جهان اسلام بیندازد.

قطعاً چنین اقدامی عملاً به توسعه جریان قدرتمند بازگشت به احکام و تعالیم اسلامی کمک نموده و به گسترش اسلام و بیداری بیش ازپیش مردم مسلمان جمهوری آذربایجان منجر خواهد شد.

بسی جای تاسف است که در باکو، شهری که تا چندی پیش به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام خوانده می شد، اکنون به سمبل عینی اسلام و فرهنگ اسلامی این چنین توهین می گردد.

همچنین موجب تعجب و تاسف بسیار است که برخی از عوامل و عناصر گمراه اداره مسلمانان قفقاز به جای واکنش و اعتراض جدی و عملی به برگزاری همایش همجنس بازان؛ در مراسم توهین به سمبل اسلام و تشیع و رهبر شیعیان شرکت می کنند.

متاسفانه علی رغم انتظار؛ مسئولین مربوطه به جای مجازات عوامل ارتکاب این جنایت و اقدام توهین آمیز؛ با بی تدبیری مجدد اجازه تجمعی دیگر را در روز 27/2/91 در برابر این نمایندگی داده اند.

این گونه اقدامات و اقدامات مشابه آن به بهانه های ساختگی، در راستای خوش خدمتی به غرب و رژیم صهیونیستی در حال زوال است.

مردم فهیم جمهوری آذربایجان و غیرتمندان آذری در سراسر جهان به خوبی از طرح های محافل خیانت کار که در صدد اسلام ستیزی، حساسیت زدایی از اعتقادات دینی و نیز به درازا کشیده شدن اشغال و خدشه دار شدن تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان شده است، آگاهی دارند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 4243
یک دیدگاه

  1. داود محبوبی گفت:

    با ما به از این باش که با دگرانی!!
    بیچاره ما بیچاره مردم آذربایجان

دیدگاه خود را به ما بگویید.