تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۶ شهریور ۹۱.::. ساعت : ۱۰:۳۶ ق.ظ

   507 بازدید

لطفا مخاطبان بزرگوار به غیر از مسئولین مربوطه نخوانند

پایگاه خبری تحلیلی جوان/هفته گذشته بلواري كه در شهر زيبا وبا فرهنگ مهاباد به نام ( بلوار خبرنگار  ) نامگذاري شده بود افتتاح گرديد و دقيقاً حدود يکسال قبل هم خيابان خبرنگار در مهاباد ايجاد شد.

شوراي نامگذاري اماکن و خيابان هاي شهر مهاباد با مديريت خوب شهردار واعضاي شوراي شهر نشان داده اند که براي جامعه خبري ارزش زيادي قائل است.به پاس اين اقدام و حرکت در اين پست بر آن شدم تا ضمن سپاس به چگونگي اين نامگذاري و بدقولي هاي شوراي شهر اروميه اشاره کنم.

 با نگاهي گذرا به سيماي عمراني و روند توسعه مديريت شهري در مهاباد به اين مهم مي رسيم که در حال حاضر اين شهر به عنوان يکي از زيباترين و شاداب ترين ونمونه ترين شهر استان و چه بسا شمال غرب کشور است، مهندس ابراهيم کريمي شهردار خوش ذوق ، متبکر، خلاق و در يک کلام متعهد و متخصص با همياري و همراهي مجموعه شورا و ارگان هاي ذيربط شهرستان و تحت عنوان يک ( مديريت واحد شهری مهاباد)  را با تغيير و تحول نوين شهري روبرو ساخته است.

 شهرداري که با بيشترين حاشيه ها دست و پنجه نرم کرد ؛و حتي سال هاي پيش موضوع مدرک تحصيلي و اختلاس وي بر سر زبان ها جاري شد تا محاکم بازرسي وارد کار شدند ومهندس کريمي از همه اتهامات وارده تبرئه شد…

به اذعان نگارنده مهندس كريمي جزو شهرداران نمونه كشوري است كه سيماي عمراني مهاباد را واقعا مهاباد كرده است وحتي  وعده اي كه به جامعه خبري داده بودند جامه عمل  پوشانده و نهايت امر يکي از خيابان هاي اين شهر به نام (خيابان خبرنگار ) و همچنين ( بلوار خبرنگار ) آنهم توسط عالي ترين مقام دولت در استان افتتاح گرديد.

اين اقدام شهردار و شوراي شهر مهاباد قابل تقدير و سپاس است و اين رسانه  ( کوشا ) و نگارنده برخود واجب مي داند تا از اين اقدام بجا و شايسته و ارج گذاري به شأن و جايگاه خبرنگار از آنها تشکرکند و در ادامه شکوائيه و اعتراضي براي شوراي شهر اروميه که حدود چند سالي است با وعده هاي دروغين وبدقولي هايشان به جامعه خبري آنها را از سر  مي دوانند تقديم افكار عمومي نمايند تا بهترين قاضي اين ميدان باشند .

دقيقاً از حدود 5 الي 6  سال قبل بود که با درخواست خبرنگاران از اعضاي شوراي شهر اروميه و حتي شهردار خواهان نامگذاري يکي ازخيابان هاي اين شهر به نام (خيابان خبرنگار ) شدند و هر بار به دليل نامعلوم و واهي که هنوز خياباني در شأن و جايگاه خبرنگار احداث نشده و نيافته ايم اين درخواست جامعه خبري بي جواب مانده است ، هر چند بار با مطرح شدن در جلسات و محافل عمومي و خصوصي با وعده وعيد جديد خبرنگاران دنبال نخود سياه فرستاده اند ، در حالي که دوره مديريت اين اعضاء روبه اتمام است آيا در طول اين همه سال هنوز خيابان جديدي در اروميه ايجاد و يا بازگشايي صورت نگرفته است؟! يا اينکه به مثابه بسياري از وعده هاي خود به افکار عمومي هر بار جامعه خبري را از سردوانده اند و به امروز و فردا کشانده اند ؛ آيا اعضاي شوراي نامگذاري در شهر اروميه با پيشنهاد شورا و درخواست كميسيون فرهنگي شورا تشكيل جلسه مي دهند ونهايت امر چون از يك سفره پرنعمت ارتزاق مي كنند از جايگاه خبرنگار خبر ندارند ؟

آيا مديريت کارآمد شهرداري و اعضاي شوراي مهاباد نمي تواند يک الگوي خوب براي شورا و شهرداري اروميه باشد !

هر چند شهر اروميه در طول يک دوره شورا 3 شهردار به خود ديد واين خود حديث مفصلي است از مجمل پيش رو ومرثيه اي براي  مركز استان آذربايجان غربي ، در حالي كه در اين روي سكه حتي به رغم اين شايعه در شهر مهاباد حوالي آقاي شهردار وكارشكني وجوسازي توسط عده اي خاص شورا با قدرت تمام از شهردار منتخب خود دفاع کرد و بجاي تخريب ودامن زدن  شايعات به همديگر کمک کردند تانقاط ضعف به قوت تبديل شود و شعارخدمت بي منت به مردم در دولت عدالت محور را عملياتي کردند و مهندس كريمي ورزشكار كماكان شهردار باقي بماند و ما امروز به عينه نتيجه اين وفاق و همدلي را مي بينيم.

البته همگان به اين مهم اعتراف و اذعان دارند اروميه شهر حاشيه و جوسازيها با فضاي بد سياسي است و جريانات فکري و گروهي ناسالم ، آنچنان بر پيکره مديريتي اين شهر و مرکز استان چنبره زده که همه چيز را تحت تاثير خود قرارداده است.

بي شک اقدام شهردار و شوراي شهر مهاباد براي جامعه خبري يک الگو و حرکت قابل تقدير است که بايستي توسط جامعه خبري تقدير شود ، و بر عکس شوراي شهر اروميه که تاکنون با بدقولي ، کم لطفي و بي توجهي به وعده هايش همچنين مثل بسياري از وعده هايشان در خصوص عمران و توسعه شهري با افکارجامعه خبري بازي کرده بايستي پاسخ دهد وبگويد اين درخواست جامعه خبري و نتيجه وعدهاي ديگرشان براي برخي از پروژه هاي عمران شهري چه شد ؟ !

امروز که شهرداري مهاباد پيشگام اين حرکت مبارك شده اميدواريم ابتدا دراروميه و بعد در همه شهرهاي استان به يک الگو و مدل تبديل شود که خبرنگار از جايگاهي ارزنده در جامعه برخوردار است ، بايد به اين انتخاب و اقدام شورا و شهرداري مهاباد دست مريزاد گفت و برايشان آرزوي توفيق نمود.

نوشتن اين مطلب هيچگونه ارتباطي به عملکرد حوزه کاري شهرداري و شورا ندارد ، هر چند با نگاهي گذرا به روند توسعه عمران شهري به اين مهم مي رسيم که مهاباد امروز مي تواند ويترين يک شهر توسعه يافته و نمادي براي شهرهاي کم برخوردار باشد حتي شوراي اروميه مي تواند ازبرخي اقدامات اين جمع الگو برداري بکند و از همه مهمتر شعار تعامل و دوستي و همراهي فارغ از جناح بندي سياسي و گروهي و منافع شخصي در راستاي خدمت به مردم را سرلوحه کاري خود قرار دهد.

نامگذاري اين خيابان به نام  ( خيابان خبرنگار و بلواري به اين نام  ) پاسداشت جايگاه و شان کساني است که شبانه روز در راستاي تقويت اطلاع رساني و مباني فکري جامعه گام بر مي دارند و شورا و شهرداري مهاباد به خوبي از اين مهم مطلع هستند.

نگارنده به عنوان عضو کوچکي از جامعه خبري استان عضويت اين دوستان ازجمله شهردار فعال مهاباد  ( مهندس ابراهيم کريمي ) را به عنوان خبرنگار افتخاري نمونه استان و البته خبرنگار ارشد افتخاري کوشا به خوانندگان معرفي مي کند.

منبع: وبلاگ عبدالسلام معروفی

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 7565
۲ دیدگاه

  1. قادر گفت:

    آقای عبدالسلام معروفی که بعضی وقتا افاضه کلام کرده وبعضا خودرا درمقام نماینده جراید معرفی میکند بایددیدازاین تعریف وتمجید جدیدچی عایدش شده؟ کریمی هم آدم فعالیه اما نه اینقدر که اینهمه ازاو تعریف بشه. روحیات ایشان را میدانم برای اینگونه حرکات خوب هزینه میکند .بسیاری از نشریات استان این موضوع رامیدانند پس خیلی جدی نگیرید.لطفا منتشرکنید

  2. ناشناس گفت:

    استاندار آذربایجان غربی در مراسم تشییع شهدای سانحه هوایی، از مردم این استان به عنوان حافظان و نگهبانان مرزهای جمهوری اسلامی ایران نام برد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.