تاریخ انتشار :دوشنبه ۸ خرداد ۹۱.::. ساعت : ۱۰:۳۹ ق.ظ

   407 بازدید

انتخاب هئیت رئیسه مجلس با انتخاب لاریجانی به عنوان رئیس هئیت رئیسه موقت مجلس ادامه دارد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، علی لاریجانی با 173 رأی از 275 رأی ماخوذه در رأی گیری به عنوان رئیس موقت مجلس انتخاب شد. انتخابات برای نمایندگی رئیس و دبیران هئیت رئیسه همچنان ادامه دارد.

از ابتدای جلسه امروز به دلیل اختلال در سیستم الکترونیک مجلس روند تعیین هیئت رئیسه موقت مجلس با تاخیر و تعلل انجام شد. حاضرین در صحن علنی 235 نفر گزارش شده است.

این جلسه که قرار بود ساعت 9:30 دقیقه شروع شود با 15 دقیقه تاخیر و همراه با خرابی سیستم الکترونیکی مجلس ادامه پیدا کرد.

مرندی؛رئیس هیئت رئیسه سنی با اعلام این موضوع از تاخیر در روند عذرخواهی کرد.
* با اعلام مرندی مبنی بر اعلام کاندیداتوری افراد برای انتخاب رئیس موقت مجلس فریاد های «حداد عادل» و «لاریجانی» از سوی نمایندگان صحن مجلس را مشوش کرد. با اعلام تذکر این موضوع از سوی مرندی صحن آرام شد.

*کاندیداتوری «حداد عادل» و «لاریجانی» برای ریاست موقت مجلس قطعی شده است.
*240 نفر از نمایندگان موفق به انداختن رأی خود به صندوق انتخاب هئیت رئیسه موقت مجلس شده اند. 20 نماینده به دلیل تاخیر ورود از اعلام رأی خود بازماندند.
*تذکرات متعدد در خصوص اختلاف آرا و حاضرین در مجلس افزایش یافته است، به دلیل رفت آمد های متعدد نمایندگان به داخل و خارج مجلس اختلال در رأی گیری حاصل شده است.
*اختلاف در تعداد حضار همچنان ادامه دارد/مرندی:ملاک ما فقط کارتهای حضار می باشد. کسانی که دیر آمدند از رأی گیری جا مانده اند.
*تذکر به مرندی همچنان ادامه دارد؛تشخیص عده حاضر با تابلو است و اگر تابلو خراب بشود تشخیص تعداد با دبیران است. اما ما همچنان بعد از گذشت 30 دقیقه در تعداد حضار مشکل داریم.
مرندی: تذکر شما وارد است اما بنده با کمک دبیران این موضوع را رصد می کنیم و در صورت هر تغییری بنده اطلاع می دهم.
*نمایندگان در تب و تاب هستند. شمارش آرا برای انتخاب رئیس هئیت موقت مجلس همچنان ادامه دارد.

مرندی: کسانی که مسئولیت ندارند صحن را خالی کنند/تاکنون 275 نفر در انتخاب رئیس هئیت موقت شرکت کردند.

*مرندی:نتیجه آرا بدین شرح است:
173 رای لاریجانی
100 رای حداد
2 رای سفید
*احمد توکلی: قبلا هم انتخابات در مجلس صورت گرفته است اما تعداد افراد تردد کننده در مجلس اینقدر نبوده است. تعداد افرادی که تردد می کنند در مجلس غیرعادی به نظر می رسد.*مرندی : محمدرضا باهنر، غلامرضا مصباحی‌مقدم، احمد سالک و سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد کاندیدای نواب رئیس موقت مجلس نهم شدند.،

*سالک:تاکنون ۳ عدد مختلف برای تعداد نمایندگان حاضر اعلام شده است

منتخب مردم در مجلس خطاب به رئیس جلسه علنی گفت که تاکنون ۳ عدد مختلف برای تعداد نمایندگان حاضر اعلام شده است.

حجت‌الاسلام احمد سالک منتخب مردم اصفهان در مجلس نهم امروز (دوشنبه) طی تذکری قبل از اعلام نتایج آرای انتخاب رئیس موقت مجلس گفت: نظارت و اختیارات هیئت‌ رئیسه عبارت است از نظارت بر کلیه امور مجلس.

وی افزود: تاکنون 3 عدد برای تعداد حضار در مجلس اعلام شده ‌که این مسئله در شمارش و مسائل دیگر ایجاد اغتشاش می‌کند.

سالک اظهار داشت: من خواهش می‌کنم کنترل کنید تا مشکلی پیش نیاید چرا‌که با این اعدادی که در حال تکرار شدن است، ممکن است با مشکل مواجه شویم.

مرندی که ریاست علنی مجلس را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر سالک گفت: برخی دوستان رای می‌دهند و بیرون می‌روند و هرچه که نمایندگان ورود و خروج می‌کنند، عدد تغییر پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه من راهی جز تذکر دادن ندارم، افزود: تعداد کارت‌هایی که توزیع کرده‌ایم و دوستانی که رأی داده‌اند، روشن است؛ امیدوارم همه دوستان امضا کرده باشند تا بین امضاءکنندگان و رای دادگان اختلافی نباشد.

*با اعلام مرندی باهنر نایب رئیس اول و ابوترابی نایب رئیس مجلس شد.
*پس از رأی‌گیری، باهنر با 177 رأی و محمدحسن ابوترابی‌فرد با 167 رأی به ترتیب به عنوان نائب رئیس موقت اول و نائب رئیس موقت دوم مجلس نهم انتخاب شدند.

*

حجت الاسلام حمید رسایی منتخب مردم تهران در مجلس نهم در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) در تذکری آئین نامه‌ای اظهار داشت: طبق آئین نامه داخلی، نمایندگان چنانچه به نحوه اداره مجلس و صحن علنی انتقاد داشته باشند می‌توانند تذکر دهند.

وی با بیان اینکه تذکرات مطرح شده از سوی منتخبین وارد و در انتقاد از نحوه اداره جلسه علنی نیست، گفت: منتخبین و وکلای ملت زمانی می‌توانند تذکر آئین نامه‌ای مطرح کنند که نسبت به اداره مجلس انتقاد و اعتراض داشته باشند.

حجت الاسلام رسایی بر همین اساس یادآور شد: اینکه عده‌ای می‌گویند چرا نام فراکسیون را فراکسیون اصولگرایان گذاشته‌اند این تذکر نباید وارد دانسته شود چرا که مربوط به اداره مجلس نیست بلکه مربوط به دعواهای بیرون است.

علیرضا مرندی منتخب تهران در مجلس نهم و رئیس سنی پارلمان در پاسخ به این تذکر رسایی گفت: نصف تذکر شما درست بود و بسیاری از تذکرات مطرح شده توسط نمایدگان وارد نیست.

در ادامه این جلسه غلامرضا اسد اللهی منتخب مجلس نهم نیز در تذکری با استناد به بند 4 ماده 23 آئین نامه داخلی، اظهار داشت: وضعیت نظم و انتظام مجلس اصلا خوب نیست و برخی از کاندیداها بین نمایندگان حضور می‌یابند اما بهتر است اجازه دهند نمایندگان نظرات خودشان را بیان کنند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 4750
دیدگاه خود را به ما بگویید.