تاریخ انتشار :سه شنبه ۸ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۷:۰۰ ب.ظ

   1692 بازدید

ديروز دومين جلسه اي بود كه به رياست تقي كهوريان معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي كنسل شد و جلسه اول كه هفته قبل كنسل و لغو شد موضوع كارگروه ميراث فرهنگي و گردشگري آذربايجان غربي بود

جوان پرس / عبدالسلام معروفي : ديروز دومين جلسه اي بود كه به رياست تقي كهوريان معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي كنسل شد و جلسه اول كه هفته قبل كنسل و لغو شد موضوع كارگروه ميراث فرهنگي و گردشگري آذربايجان غربي بود و اين مهم باعث واكنش  و اولتمياتوم شديد استاندار در قالب بخشنامه اي سرگشاده به مديران غايب دستگاهي شد و شهردار ضرورتا تاكيد كرد مدیرانی که موجبات لغو جلسات را فراهم نموده اند با ذکر عدم توانایی در ایفای مسئولیت اداری در سمت مدیر دستگاه اجرایی استعفای خود را تسلیم استانداری نمایند.

  در حالي كه سكاندار استان هم كه قريب به 100 روز است هدايت اين منطقه را برعهده گرفته ؛ در اولين نشست خبري خود با خبرنگاران رسانه هاي گروهي خواستار تشكيل در كمپين معرفي آذربايجان غربي شد كه به تفصيل به اين مهم  ”  تلنگري بر درخواست اخير استاندار آذربايجان غربي “   اشاره كرديم.
با اين حال كمتر از 20 روز ديگر سفرهاي تعطيلات نوروزي آغاز و به تبع آن ورود و خروج مسافران و در تداوم آن سفرهاي تابستاني نيز در دستور كار قرار خواهد گرفت.
حال با نگاهي به پيشنهاد مهم استاندار آذربايجان غربي ، لغو جلسه كارگروه ميراث فرهنگي و گردشگري استان در آستانه فرارسيدن تعطيلات نورورزي به اين مهم مي رسيم كه نيازمند يك تغيير و تلنگر اساسي در حوزه گردشگري استان هستيم ؛ حوزه اي كه 1600 اثر تاريخي و گردشگري و 4اثر ملي و بيش از ده ها مناطق بكر خدادادي و البته ده ها بازارچه تجاري از قبل مرزي بودن با 3 كشور را در خود جاي داده است. مقوله اي كه مورد غفلت واقع شده است ؛ گردشگري يكي از حوزه هايي است كه با يك برنامه ريزي و هماهنگي درون سازماني و همراهي مديران اين حوزه و توجه اساسي به مناطق مورد بحث مي تواند بدون حرف هزينه آنچنان مورد استقبال گردشگران و مسافران قرار گيرد.
از بوم گردي ، روستاگردي ، آئين هاي سنتي و كهن نوروزي گرفته تا مناطق توريستي و گردشگري و خريد در بازارها و بازارچه هاي مرزي استان مي تواند پيش زمينه ورود نقدينگي و حتي ارز از داخل و خارج را فراهم سازد.
حال كه مدت كمي به تعطيلات نوروزي باقي مانده است ضروري است متوليان اين حوزه با همت و تلاش بيشتر و تقويت تعامل بيرون سازماني و بكارگيري حوزه مديران شهري وبا يك برنامه قوي نسبت به فراهم ساختن جذب گردشگري همت گمارند.
فضاسازي شهرها و روستاها ، معرفي اماكن توريستي و گردشگري در روستاها و شهرها ، تشكيل كارگروه و كميته رسانه اي براي معرفي هر چه بهتر استان در حوزه در حوزه فضاي رسانه اي و مجازي و استفاده از توان رسانه ملي و تهيه كتب و نقشه راهنما و بسياري از عوامل ديگر منجر به تقويت اين حوزه شود.
حال كه چند روز ديگر بايد زمينه ورود مسافر و تقويت و گردشگر را به استان فراهم سازيم و از راههاي تقويت حوزه اقتصادي مي تواند توجه به بخش گردشگري باشد لذا ضروري است در راس همه دستگاهها مديريت ارشد استان دستورات لازم را در خصوص فعال سازي دستگاه ها با نظارت مستقيم خود وي كه از علاقمندان بخش است صادر نموده و دستگاه هاي متولي امر از جمله ميراث فرهنگي ، شهرداريها ، هلال احمر ، نيروهاي امدادي ، رسانه ملي ونهادهاي عضو كار گروه و با دقت نظر بيشتر نسبت به تقويت حوزه گردشگري همت گمارند و استان را با شرايط مناسب تر از حال براي ورود گردشگر و مسافران نوروزي آماده سازند تا فرش قرمزي باشد زيرپاي مسافران نوروز و افرايش رونق اقتصادي در آذربايجان غربي.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 112264
دیدگاه خود را به ما بگویید.