تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ فروردین ۹۴.::. ساعت : ۱۰:۰۷ ب.ظ

   753 بازدید

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح اعلام کرد که مدت خدمت وظیفه در سال جاری از ۲۴ ماه به ۲۱ ماه تغییر کرد.
جوان پرس : جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح اعلام کرد که مدت خدمت وظیفه در سال جاری از ۲۴ ماه به ۲۱ ماه تغییر کرد.
به گزارش اداره ارتباطات و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح، سردار موسی کمالی گفت: با توجه به استقبال جوانان در نیمه دوم سال ۱۳۹۳ و برنامه ریزی های انجام شده جهت استفاده بهینه از خدمت کارکنان وظیفه، فعلا بحث ضرورت افزایش خدمت سربازی منتفی شد.وی افزود: در این راستا با موافقت سردار سرلشکر سید حسن فیروز آبادی رییس ستادکل نیروهای مسلح افزایش مدت خدمت دوره ضرورت تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد و در سال ۹۴ نیز کماکان مقررات سال ۹۳ یعنی مدت ۲۱ ماه دوره ضرورت ، استمرار خواهد یافت.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح اعلام کرد: در اجرای بند الف ماده چهار قانون خدمت وظیفه عمومی، مدت خدمت دوره ضرورت ۲۴ ماه بوده است و ستاد کل می تواند در صورتی که مشمولان، مازاد و یا کمتر از تعداد مورد نیاز باشند ، آن را به کمتر یا بیشتر از مدت یاد شده تغییر دهد.

وی گفت: بر این اساس مدت خدمت دوره سربازی ۲۱ ماه است و در مناطق عملیاتی و امنیتی، سه ماه ، مناطق محروم ، دو ماه و نیز به ازای هر فرزند، دو ماه از این زمان کسر خواهد شد.

وی افزود: مدت خدمت کارکنان وظیفه مامور به دستگاه های غیر نظامی به جز یگان حفاظت و دژبان همچنان برابر مقررات سال گذشته ، ۲۴ ماه خواهد بود و افزایش مدت خدمت سربازی تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد.

تکلیف کسرخدمت تأهل با ۲۱ماه شدن سربازی
در پی انتشار خبر ۲۱ ماهه شدن خدمت سربازی در سال ۹۴ برخی از مخاطبان پیگیر وضعیت کسر خدمت‌های مربوط به تأهل بودند که جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد.سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به کامنت‌های مخاطبان درخصوص اینکه آیا کسر خدمت‌های مربوط به همسر نیز در زمان ۲۱ ماهه شدن سربازی قابل استفاده است یا خیر، اظهار کرد: با توجه به اینکه سربازی ۲۱ ماه شده است هیچ‌گونه کسر خدمتی به سبب داشتن همسر و متأهل بودن به مشمولان و سربازان داده نخواهد شد.

وی ادامه داد: آن زمان با توجه به اینکه بنا بود طول خدمت سربازی ۲۴ ماه شود تصمیم بر این شد تا مشمولان متأهل از ابتدای سال ۹۴، ۲۱ ماه خدمت کنند اما در حال حاضر با توجه به تصمیمی که برای ۲۱ ماهه شدن سربازی در سال جدید گرفته شد این موضوع نیز منتفی و کسر خدمت تأهل به مشمولان داده نخواهد شد.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: اما به ازای داشتن هر فرزند دو ماه کسر خدمت به مشمولان تعلق می‌گیرد و سقفی نیز برای کسر خدمت اعطایی به مشمولان دارای فرزند وجود نخواهد داشت.

کمالی با تاکید بر اینکه در سال ۹۴ طول مدت سربازی ۲۱ ماه خواهد بود، خاطرنشان کرد: سربازان شاغل در دستگاه‌های دولتی به جز آن دسته از افرادی که در یگان‌های حفاظتی مشغول به خدمتند ۲۴ ماه خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 64776
دیدگاه خود را به ما بگویید.