تاریخ انتشار :جمعه ۱۹ اسفند ۹۰.::. ساعت : ۱۲:۳۳ ب.ظ

   473 بازدید

ماموران پليس آگاهي تبريز توانستند  سارقاني که در پوشش شرکتهاي قاليشويي فرشهاي شهروندان تبريزي را بسرقت  ببرند،شناسايي و دستگير کنند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران،خانه تكاني، شست وشوي فرش ها و تميز كردن خانه  از سنت هاي قديمي ايراني ها در پايان زمستان و همزمان با فرا رسيدن بهار  است.در گذشته كه هنوز پايمان به آپارتمانها نگذاشته بوديم،حياط و پارو پودر دستي ميزبان  فرش ها، قالي ها و موكت هايمان بود،اما امروز در شهرهاي بزرگ با سبز شدن اپارتمانها در حياط ها  اغلب مردم هم  علاقه چنداني به شست  وشوي فرش در خانه ندارند، بازار قاليشويي ها حسابي داغ است.از تبليغات خانه به خانه ، تهيه و چاپ بروشورهاي مختلف و حتي تبليغات رسانه اي ميکوشند  مشتري بيشتري را در اين بازار پيدا کنند. اما در اين ميان بايد توجه داشت  كه فرش ها و قالي ها را نبايد به سادگي به هر شركت يا مركز قاليشويي  سپرد،چرا كه برخي افراد سوجو و يا تبهكاران كه به دنبال فرصت هاي مناسب  براي رسيدن به اهداف پليدشان هستند همواره و به شيوه هاي مختلف در كمين  مردم نشسته اند.
سرهنگ مدحي،رئيس پليس آگاهي استان آذربايجان شرقي در خصوص نحوه شناسايي و  دستگيري اين سارقان گفت:در هفته هاي اخير گزارشهاي مختلفي  به پليس آگاهي  رسيد که افرادي فرصت طلب  با تغيير شکل خودرو خود به خودروهاي شرکتهاي  قاليشويي با مراجعه حضوري به درب منازل و فريب ساکنان منزل فرشهاي آنها را  به سرقت مي بردند،تيمي مجرب از کارگاهان تحقيقات خود را در اين زمينه آغاز  کردند.

ماموران در اولين گام با چهره نگاري  سارقان دريافتند سارقان داراي سابقه هاي کيفري هستند و با کنترل نامحسوس  محله هاي که احتمال ميرفت که سارقان بدنبال طعمه خود باشند،توانستند در  عملياتهاي خود هر شش سارق را شناسايي و دستگير کنند.
سرقت ميلياردي در قبال چند ميليون

بگفته سرهنگ مدحي ارزش فرشها که توسط اين  متهمان به سرقت رفته يک ميليادو پانصد ميليون ريال تخمين زده شد،اين در  حاليست که سارقان در اعترافات خود اعلام کردند که تمامي فرشها را به قيمت 9 ميليون تومان فروخته اند.

رئيس پليس آگاهي استان آذربايجان غربي از  مردم خواست با اخذ رسيد کالا يا اجناس خود را تحويل دهند و حتما از صحت و  سقم شرکتهاي خدماتي اطمينان حاصل کنند

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 1654
دیدگاه خود را به ما بگویید.