تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۴ آبان ۹۶.::. ساعت : ۷:۲۰ ب.ظ

   711 بازدید

فراکسیون حقوق شهروندی مجلس اعلام موجودیت کرد و نماینده نقده و اشنویه به عنوان رئیس این فراکسیون انتخاب شد.

جوان پرس : فراکسیون حقوق شهروندی مجلس اعلام موجودیت کرد و نماینده نقده و اشنویه به عنوان رئیس این فراکسیون انتخاب شد.

فراکسیون حقوق شهروندی مجلس برای پیگیری مسائل مربوط به حقوق زنان، کودکان، اقوام، مذاهب، اصحاب رسانه و فعالان سیاسی اعلام موجودیت کرد.

۵۰  نفر از نمایندگان مجلس در این  فراکسیون عضو شدند و سپس انتخابات هیات رئیسه این فراکسیون برگزار شد که براساس آن «عبدالکریم حسین زاده»  به عنوان رییس، قاسم میرزایی نکو و فاطمه سعیدی به عنوان نواب رییس، پروانه سلحشوری و محمد کاظمی به عنوان دبیران فراکسیون و بهرام پارسایی به عنوان سخنگو انتخاب شدند. همچنین محمد جواد فتحی، رضا انصاری و محمد نعیم امینی فرد و جمع دیگری از نمایندگان هم به عضویت این فراکسیون درآمدند.

حسین زاده در همین ارتباط به ایسنا گفت: حقوق شهروندی، وظایف شهروندی، ارتباط حاکمیت با مردم و مردم با حاکمیت، وظایف و مسئولیت‌های هر یک از اینها در قبال هم، ظرفیت های قانون اساسی خصوصا در فصل سوم، همه و همه مواردی هستند که می باید مجلس با نگاهی دقیق در راستای وظیفه نظارتی و تقنینی خود نسبت به آن اقدام کند.

حسین زاده ادامه داد: دولت تدبیر و امید در فصل اول فعالیت خود یعنی دولت یازدهم اقدام به تدوین‌ منشور حقوق شهروندی کرد و اکنون در فصل دوم و پایانی فعالیتش با راهبری دکتر روحانی باید همت خود را بر عملیاتی سازی این منشور قرار دهد.

رییس فراکسیون حقوق شهروندی تصریح کرد: ما نمایندگان مجلس به منظور عملیاتی سازی منشور حقوق شهروندی و تحقق مطالبات ملت، اقدام به تشکیل فراکسیون حقوق شهروندی کردیم تا از این رهگذر ضمن اعمال ابزار نظارتی خود، در صورت لزوم اقدامات تقنینی لازم را نیز انجام دهیم.

به گفته وی فراکسیون حقوق شهروندی در زمینه‌های حقوق زنان، کودکان، اقوام، مذاهب، اصحاب رسانه و فعالان سیاسی و مدنی فعالیت خواهد کرد و ضمن برگزاری جلسات هم اندیشی با دستیار ویژه حقوق شهروندی، ‌موارد مربوط به حقوق شهروندی را از هر یک از وزرا پیگیری خواهد کرد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109049
دیدگاه خود را به ما بگویید.