تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۸ مرداد ۹۷.::. ساعت : ۱۲:۰۰ ب.ظ

   367 بازدید

جهاد دانشگاهی استان تاکنون موفقیت ها و دستاوردهای بسیاری به دست آورده که امید است این دستاوردها روز به روز افزایش یابد تابتواند در حل مشکلات استان و کشور سهم بیشتری داشته و به عنوان یک نهاد انقلابی علمی مثمرثمر باعث افتخار شود.

جوان پرس : نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی از آخرین دستاوردهای جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی واحد، حجت الاسلام دکتر سید مهدی قریشی امام جمعه ارومیه طی بازدید ۲ ساعته به مناسبت سالروز جهاد دانشگاهی از جزئیات آخرین دستاوردهای فناورانه علمی، پژوهشی و کارآفرینانه و شرکت‌های دانش بنیان جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی بازدید کرد.
امام جمعه ارومیه از بخش های مختلف جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی از جمله دستاوردها و آخرین یافته‌های ملی علمی گروههای پژوهشی شیمی متابولیت ثانویه گیاهان دارویی، گروه مدیریت کسب و کار کشاورزی، مراکز آموزشی و علمی کاربردی واحد، روند اجرای طرح های توسعه مشاغل خانگی، آزمایشگاههای تحقیقاتی، واحدهای بسته بندی و فرآوری گیاهان دارویی،شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد، واحدهای فناور کشاورزی واحد آذربایجان غربی و گلخانه ها و مزرعه گیاهان دارویی و مرکز کشت بافت و رویان گیاهی بازدید کرد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در حاشیه این بازدید گفت: بزودی جهاد دانشگاهی استان با چنین دستاوردهای قابل تحسین خود به عنوان قطب علمی در سطح کشور مطرح خواهد شد.
حجت الاسلام دکتر سید مهدی قریشی ضمن اشاره به دستاوردهای جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در بازدید خود از مراکز این نهاد افزود: این واحد استانی جهاد دانشگاهی با وجود ورود به مباحث و دغدغه های روز جامعه و موفقیت هایش بزودی به عنوان قطب علمی و حتی در سایر زمینه ها از جمله طرح‌های کارآفرینانه بر مبنای دانش و اشتغالزایی پایدار مطرح خواهد شد.
امام جمعه ارومیه گفت: باوجود طرح ها و ایده های جدید در این واحد دانشگاهی انقلابی می توان پیش بینی کرد با تجمیع این توانمندیهای علمی جهادی در سطح کشور بزودی به یکی ازکشورهای پیشرفته تبدیل شویم و با درنوردیدن قله های علمی در جهان حرف اول را در دنیا بزنیم.
وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی از زمان تاسیس در سال ۵۹ به فرمان حضرت امام راحل تاکنون مراحل تعالی خود را طی کرده افزود:در اوایل انقلاب چنین بنظرمی رسید که جهاد دانشگاهی فقط در مباحث فرهنگی در دانشگاهها ورود کند اما بعد از گذشت ۴۰سال از انقلاب مشخص شد این نهال انقلابی بارور شده و در عرصه های مختلف از جمله راه اندازی موسسه رویان و سایر عرصه ها قدم های موثر علمی در راستای حل مشکلات کشور برداشته که قابل تحسین است که در این واحد نیز در بحث رویان گیاهی با موفقیت عمل کرده است.
وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی استان تاکنون موفقیت ها و دستاوردهای بسیاری به دست آورده که امید است این دستاوردها روز به روز افزایش یابد تابتواند در حل مشکلات استان و کشور سهم بیشتری داشته و به عنوان یک نهاد انقلابی علمی مثمرثمر باعث افتخار شود.
وی با بیان اینکه امام راحل اوایل انقلاب با کیاست و درایت خود نهادهایی را ازجمله جهاد دانشگاهی ،کمیته امداد و بسیج را به عنوان یک نهال غرس کرد تصریح کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهال پربار غرس شده برکات بسیاری تاکنون داشته است که با کمترین و حداقل بودجه ۲۰ درصدی دولتی توانسته با مدیریت کار آفرینانه و با اتکاء ‌به نیروی متعهد متخصص جوان خود خلاقانه ضمن در آمدزایی با حداقل بودجه برای جامعه نیز برکات مثمرثمری برای کشور نیز داشته باشد.
حجت الاسلام دکتر سید مهدی قریشی با بیان اینکه مجموعه جهاد دانشگاهی توانسته در تحقق منویات مقام معظم رهبری در جامعه به نحوشایسته عمل کند اظهار کرد: جهاد دانشگاهی با فعالیتهای فاخر و ارزشمند خود تاکنون بسیار خوب درخشیده است و این مسئله مسئولیت جهادگران را سنگین تر کرده تا با تلاشهای خود در سنگر علم و توسعه و فرهنگ کشور پیشرو باشند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به مدل مدیریتی جهاد دانشگاهی و استفاده از نیروهای جوان و متخصص در مجموعه خود ضمن تحسین این نوع مدل مدیریتی افزود: مقام معظم رهبری تاکید به خروج امور از بخش دولتی و سپردن کارها توسط مردم دارند که بحمدالله جهاد دانشگاهی بعنوان یک نهاد انقلابی عمومی و غیر دولتی با پیروی از این امر از نیروهای جوان و متخصص در فعالیتهای خود استفاده کرده که این پتانسیل شادابی جوانان و شتاب پیشرفت علم را افزایش میدهد.
وی در خاتمه با اشاره به بازدید خود از دستاوردهای دانش بنیان و کار آفرینانه جهاددانشگاهی و پیشرفت‌های جهاددانشگاهی استان اظهار امیداوری نمود با تداوم چنین روندی پیش بینی می‌کنیم در سالگرد آتی جهاددانشگاهی استان در سال بعد مردم استان و کشور از برکات دستاوردهای بزرگتر و فاخرتر ملی این نهاد علمی انقلاب بهره‌مند شوند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 116684
دیدگاه خود را به ما بگویید.