تاریخ انتشار :شنبه ۳ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۶:۰۰ ب.ظ

   1686 بازدید

رییس گروه توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: هیات های کاراته، ژیمناستیک، بولینگ و بیلیارد، والیبال، کوهنوردی، دو و میدانی، اسکواش و اسکی استان در جمع 10 هیات برتر کشور قرار گرفتند.

جوان پرس : رییس گروه توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: هیات های کاراته، ژیمناستیک، بولینگ و بیلیارد، والیبال، کوهنوردی، دو و میدانی، اسکواش و اسکی استان در جمع ۱۰ هیات برتر کشور قرار گرفتند.

محمد آزادی افزود: این هیات ها در ارزیابی فدراسیون های مربوطه در جمع برترین های سال ۱۳۹۶ کشور قرار گرفتند؛ تعدادی از فدراسیون ها نتایج ارزیابی را اعلام نکرده اند و افزایش تعداد هیات های برتر استان قابل پیش بینی است.
وی بیان کرد: در این ارزیابی ها که بر اساس شاخص های فنی فدراسیون ها صورت گرفته است، هیات های کاراته و ژیمناستیک رتبه اول کشور را به دست آوردند و هیات های والیبال و بیلیارد در رتبه دوم ایران قرار گرفته اند.
وی ادامه داد: هیات کوهنوردی، دوومیدانی، اسکواش و اسکی نیز رتبه سوم کشور را کسب کردند.
آزادی با ابراز خرسندی از موفقیت های کسب شده، گفت: عملکرد قابل قبول هیات های استان در پیشرفت و توسعه این رشته ها و درخشش در رقابت های کشوری و بین المللی از مهمترین دلایل کسب رتبه های برتر ایران است.
به گزارش ایرنا آذربایجان غربی دارای ۵۰ هیات ورزش استانی و ۶۳۲ هیات شهرستانی است و نزدیک به ۱۰۰ هزار ورزشکار بیمه شده دارد.
حضور ۱۳ ورزشکار و چهار مربی، داور و کادر فنی در بازی های آسیایی و پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا حاصل تلاش مسوولان و دست اندرکاران استان در سال جاری است.
امسال ۵۱ ورزشکار استان به اردوهای مختلف تیم ملی در رشته متعدد دعوت شده اند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 116810
دیدگاه خود را به ما بگویید.