تاریخ انتشار :چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۹۴.::. ساعت : ۸:۱۱ ب.ظ

   992 بازدید

همایش شوراهای اسلامی شهر و روستای ارومیه به مناسبت روز شوراها با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان ارومیه برگزار شد.

جوان پرس : همایش شوراهای اسلامی شهر و روستای ارومیه به مناسبت روز شوراها صبح امروز با حضور استاندار آذربایجان غربی، معاون امور عمرانی استاندار، فرماندار ارومیه، شهردار ارومیه و روسا و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان ارومیه برگزار شد.

استاندار آذربایجان غربی در این مراسم  بر ضرورت تلاش شوراهای اسلامی شهر و روستا برای مشارکت گسترده مردم در انتخابات سالجاری، تاکید کرد.

سعادت گفت: در پایان سال ۹۴، دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در کشور برگزار خواهد شد که در این میان، مسئولان باید در جهت زمینه سازی برای حضور و مشارکت گسترده مردم در این انتخابات برنامه ریزی و تلاش کنند.

او ادامه داد: این شوراهای اسلامی که مورد تاکید امام راحل و مقام معظم رهبری هستند، مکانیسمی برای مشارکت مردم در اداره امور است و بی تردید هر جا که مردم پای کار بیایند و وارد میدان شوند، نتیجه موفقیت‌آمیزی بدنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به نقش شوراهای اسلامی در زمینه های مختلف افزود: شوراهای اسلامی و شهرداری‌ها امروز تجربیات بسیار خوبی در عرصه مدیریت شهری و روستایی کسب کرده اند و مردم نیز با آگاهی و شناخت، منتخبین خود را به این عرصه می فرستند؛ این مکانیسم یک مکانیسم متعالی و برخاسته از نظام جمهوری اسلامی است.

سعادت در ادامه سخنان خود شهرداران و شوراهای اسلامی را به همه جانبه‌نگری، حفظ روحیه اعتماد و همدلی، جلوگیری از درخواست‌های غیرقانونی و ساخت و سازهای غیرمجاز توصیه نمود و گفت: در عرصه مدیریت، باید تحمل شنیدن صدای مخالف و منتقد را داشته باشیم چرا که انتقادپذیری یکی از اصول اساسی توسعه انسانی و اجتماعی است.

تاسیس شوراها بارزترین تمرکززدایی و توزیع قدرت در ایران می باشد. 

فرماندار ارومیه برگزاری انتخابات شوراها در جمهوری اسلامی ایران را نمود بارز مردم سالاری دینی دانسته و اظهار داشت: یکی از ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی، اتکا به آرای عمومی بوده که باور به مردم سالاری دینی با تاسیس شوراها در اوایل انقلاب تکمیل شد. عباس حسن خانی  تصریح کرد: تاسیس شوراها بارزترین تمرکززدایی و توزیع قدرت در ایران می باشد.

وی تسریع اجرای برنامه های اقتصادی و اجتماعی را از جمله ثمرات راه اندازی شوراها معرفی کرده و افزود: اعتماد به شوراها منجر به کاهش دخالت دولت در امور اجرایی کشور شده و همزمان تقویت نهادهای مدنی را به دنبال داشته است.

فرماندار ارومیه گفت: شکوفایی استعدادهای مردمی و بهره مندی از توانایی شهروندان و توجه به مدیریت های محلی از جمله دستاوردهای دیگر شوراها به شمار می رود. حسن خانی بیان داشت: در سیستم شوراها، اداره امور به دست مردم صورت می گیرد و شهروندان سطح مطالبات خود را با شوراها تنظیم و گاهاً تعدیل می کنند.

وی با تاکید بر نقش بی بدیل شوراها در رفع مشکلات منطقه ای و روستایی، افزود: دولت به لطف شوراها، توجه خود را به جای مشکلات محلی، بر روی امور ملی و کلان معطوف کرده است.

 

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 66006
یک دیدگاه

  1. ممد گفت:

    در عکس چهارمی – این آقای نخشی پور به چی فکر میکنه ؟ شاید میگه ای کاش جای حضرت پور بودم و الان پیش استاندار نشسته بودم . مگه نه!!!

دیدگاه خود را به ما بگویید.