تاریخ انتشار :شنبه ۱۰ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۰۰ ق.ظ

   270 بازدید

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: در بازدیدی که از ارزروم ترکیه داشتیم، تفاهم نامه ای به امضا ما و طرف تُرک رسید و در این راستا همکاری طرفین با آموزش رزیدنت‌های بیمارستان امام خمینی ارومیه توسط استاد رادیولوژیست از دانشگاه آتاتورک آغاز شده است.

 جوان پرس : رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به سفر هیاتی از استان به ارزروم ترکیه گفت: در بازدیدی که از ارزروم ترکیه داشتیم، تفاهم نامه ای به امضا ما و طرف تُرک رسید و در این راستا همکاری طرفین با آموزش رزیدنت‌های بیمارستان امام خمینی ارومیه توسط استاد رادیولوژیست از دانشگاه آتاتورک آغاز شده است.

دکتر جواد آقازاده افزود: در راستای حمایت از دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، وزارت بهداشت و درمان، مدارک دانشگاه آتاتورک را برای دانشجویان ایران مورد تایید قرارداد ضمن اینکه علوم پزشکی ارومیه یکی از اولین دانشگاه‌های همکار یک دانشگاه خارجی در زمینه بهداشت و سلامت شد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون آذربایجان غربی ۲۴ بیمارستان زیرنظر علوم پزشکی دارد که از این تعداد ۳ بیمارستان در ارومیه توسط بخش خصوصی فعالیت می کنند و علاوه بر اینها، بیمارستان‌های جدید میلاد . شمس بزودی افتتاح و بیمارستان خیریه ۱۵۰ تخت خوابه امید برای ارائه خدمات به بیماران مبتلا به سرطان نیز در استان فعالیت می کنند.

آقازاده گفت: با توجه به توان تولید تجهیزات پزشکی همچون پلنت های ارتوپدی و دستکش های جراحی در ارومیه و تولید گیاهان دارویی در منطقه، با همکای با کشور ترکیه می توانیم علاوه بر ایجاد زمینه صادرات به این کشور برای استفاده در مراکز بهداشتی، این تولیدات را نیز با استفاده از دانش هر دو طرف، به کشورهای دیگر نیز صادر کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: با یک شرکت خصوصی تُرک برای ساخت بیمارستان خصوصی مشترک در منطقه آزاد ماکو با هدف ارائه خدمات برای بیماران ۲ کشور ایران و ترکیه به توافق رسیده‌ایم  و امیدواریم این هیات برای تسریع در احداث و بهره برداری از آن همکاری های لازم را صورت دهد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 116968
دیدگاه خود را به ما بگویید.