تاریخ انتشار :چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۹۴.::. ساعت : ۳:۳۰ ب.ظ

   582 بازدید

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد گفت: پنج نفر از دانشجویان این دانشگاه مشمول دریافت جوایز بنیاد ملی نخبگان کشور شدند.

جوان پرس : رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد گفت: پنج نفر از دانشجویان این دانشگاه مشمول دریافت جوایز بنیاد ملی نخبگان کشور شدند.

دکتر صلاح خان احمد زاده افزود: از مجموع ۳۴ نفر از دانشجویان برگزیده دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور برگزیده برای دریافت جوایز بنیاد ملی نخبگان کشور پنج نفر از دانشگاه آزاد واحد مهاباد هستند.

وی گفت: این دانشجویان که همگی عضو باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی این واحد هستند با درخشش خود در فعالیت های علمی حائز شرایط بهره ­مندی از جایزه تحصیلی بنیاد ملی نخبگان که برای نخستین بار امسال در کشور برگزار می شود قرار گرفتند.

خان احمد زاده این دانشجویان را ادریس معروفی ­نیا دانشجوی دکترای عمران آب، محمود شمس­ برهان دانشجوی دکترای مکانیک، حمیده دوست­ طلب دانشجوی دکترای مدیریت دولتی، لقمان بشیری دانشجوی کارشناسی پرستاری و حسن شیخ­ شرفی دانشجوی کارشناسی پرستاری اعلام کرد.

رئیس دانشگاه آزاد مهاباد گفت: از میان ۹ نفر از دانشجویان مشمول جایزه ­های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی کشور در مقطع دکترا سه نفر و از میان ۲۵ نفر در مقطع کارشناسی دو نفر از دانشجویان و اعضای باشگاه پژوهشگران جوان نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد هستند.

وی افزود: این دانشجویان از تسهیلات آموزشی چون پژوهش یاری، آموزش یاری، تامین هزینه رساله، ودیعه مسکن، هدیه ازدواج و معافیت از خدمت سربازی برخوردار می شوند.

خان احمدزاده گفت: در حال حاضر در باشگاه پژوهشگران جوان این واحد دانشگاهی ۸۵ نفر عضویت دارند که چهار نفر از آنان در زمینه استعدادهای درخشان، یک نفر در حال تبدیل به نخبه دانشگاه آزاد، پنج نفر عضو بنیاد نخبگان و بقیه را نیز دیگر اعضای فعال این باشگاه تشکیل می دهند.

وی خاطرنشان کرد: باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی با هدف شناسایی و جذب دانش آموزان، دانشجویان و جوانانی که دارای استعداد سرشار در رشته های مختلف علمی هستند در سال ۱۳۷۷ به پیشنهاد ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی تاسیس و تاکنون با پشت سر گذاشتن بیش از یک دهه، موفق به جذب، پذیرش و حمایت بیش از پنجاه و سه هزار نفر از جوانان پژوهشگر کشور در زمینه پژوهش و نخبه پروری به انجام رسانده است.

نظر به تأکید مقام معظم رهبری در استفاده صحیح و مناسب از ظرفیتهای علمی نخبگان در راستای توسعه کشور و لزوم حرکت انقلابی در مسیر رفع موانع و مشکلات تولید دانش و جنبش نرم افزاری در جلسه دیدار برخی از نخبگان علمی کشور با ایشان در مهرماه ۱۳۸۳، بنیاد ملی نخبگان کشور تشکیل شد.

هدف از تأسیس بنیاد ملی نخبگان برنامه ریزی و سیاستگذاری برای شناسایی، هدایت، حمایت مادی و معنوی نخبگان، جذب، حفظ و بکارگیری و پشتیبانی از آنان در راستای ارتقاء تولید علم، فناوری و توسعه علمی و متوازن کشور و احراز جایگاه برتر علمی، فناوری و اقتصادی در منطقه براساس سند چشم انداز کشور در افق ۱۴۰۴ می باشد.

در دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد در حال حاضر بیش از هفت هزار دانشجو در ۱۳۶ رشته دانشگاهی از مقطع کرادانی تا دکتری در حال تحصیل هستند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 66003
دیدگاه خود را به ما بگویید.