تاریخ انتشار :سه شنبه ۱ فروردین ۹۱.::. ساعت : ۱۰:۵۴ ق.ظ

   621 بازدید

به مناسبت آغاز سال جدید استاندار آذربایجان غربی در پیامی ضمن قدردانی از مردم همیشه همراه استان ، سالی پر از توفیق ، سربلندی و به ثمر نشستن تلاشهای همه جانبه مردم شکیبا و پر آوازه آذربایجان غربی آرزو نمود.
در این پیام آمده است :
بسم الله الرحمن الرحیم
” یا مقلب القلوب و الابصار ، یا مدبر اللیل و النهار ” ؛ای دگرگون کننده ی دلها و دیدها ، ای سامان دهنده به روز و شب
” یا محول الحول و الاحوال ” ؛ ای گرداننده ی سالها و دلها و حالها
” حول حالنا الی احسن الحال ” ؛ حال ما را به بهترین حالها تبدیل فرما
زکوی یار می آید نسیم باد نوروزی ازین باد ارمدد خواهی ، چراغ دل برافروزی
نوروز پیام آور عیدی است که در آن شادابی و نشاط ، محبت و الفت به یکدیگر هدیه می شود در واقع نوروز آغاز زندگی و سرزندگی دوباره طبیعت و مظهر وحدت است ، نوروز حلقه پیوند بین میراث فرهنگ و تمدن ایران با دین مبین اسلام است که واژه هایی چون صله ارحام ، تفکر ، نوآوری ، سرزندگی ، پاکی و نظافت ، معنویت و تعاملات اجتماعی را معنا و مفهوم می بخشد.
نوروز تنها یک روز نیست ؛ بلکه نمادی از فرهنگ و تمدن غنی مردمانی خداجوست که در همه فراز و فرودهای زمانه ، برادرانه در کنار هم زیسته اند و هرگز پیوند های فکری ، دینی و عاطفی میان شان قطع نشده است .
نوروز همچنین برای ملت ما الگویی از همدلی و مهربانی به عنوان تنها رمز پیروزی و بهروزی است که با همدلی و همبستگی ، سختی ها و مصایب فراوانی را پشت سرگذاشته است.
سال 90 با تمام سختی و فراز و نشیب هایی که داشت به اتمام رسید و مردم شریف استان بار دیگر همچون 33 سال گذشته حماسه آفریدند که همه آنها مانند روز قدس ، 22 بهمن ماه و انتخابات 12 اسفند ماه مجلس شورای اسلامی بر تارک تاریخ این سرزمین خواهد درخشید.
به شکرانه الهی سال 90 با وحدت ، همدلی و همراهی مجموعه فرهیختگان و مسئولین ، استان آذربایجان غربی به عنوان استانی توسعه یافته و پیشرفته تبدیل شده و توفیقات مضاعفی نیز حاصل گردید لذا بر خود فرض میدانم خاضعانه شاکر بوده و از مردم نجیب ، ولایتمدار ، صبور ، قدردان و همیشه همراه تشکر نمایم .
اینک در آستانه سال نو ، بار دیگر نیازمند وحدت و همدلی همه خادمان و شهروندان برای تحقق آرزوها و آرمان های مشترک مان هستیم .
نوروز که موسم نزدیکی و پیوند دلها و آرزوهاست فرصت مناسبی است تا با یکدیگر عهد و پیمان ببندیم که تا رسیدن به استانی آباد و تحقق یک زندگی توام با معنویت ، آرامش ، امید و دستیابی به کمال ، لحظه ای از تلاش و کوشش دست بر نداریم.
امید است ” سال جدید ” به یاری خدای بزرگ ، سال توفیق ها ، سربلندی ها و حماسه آفرینی ها ، پیشرفت ها ، ثمرنشینی تلاش های همه جانبه مردم شکیبا و پر تلاش و پرآوازه آذربایجان غربی باشد .
وحید جلال زاده
استاندار آذربایجان غربی
Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 1958
۲ دیدگاه

 1. ادمکش گفت:

  چرا واقعا این پیام رو گذاشتی؟
  مگه به شما ربطی داره؟
  به من گفتن تو ادم اونی درسته؟

  • خبرگزاری جوان گفت:

   عزیز دل بنده اولا با ادمکشا هیچ حرفی ندارم
   دوما مگه قراره بنده حتما ادم کسی باشم.نخیر بنده دوست دارم ادم خدا باشم تا بندگان خدا
   سوما اینکه ما صحبتهای استاندار رو پوشش می دیم بده مگه ؟ اذیت میشی؟ اگه اره پس به وجودت مراجعه کن ببین کجای کار ایراد داری؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.