تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۴ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۶:۱۷ ب.ظ

   1544 بازدید

بایستی سریعا تمامی اقدامات لازم برای التیام آلام آسیب دیدگان حوادث طبیعی اخیر استان به عمل آید/ مدیری که به جای انجام وظایف به آستان بوسی مقامات مافوق می پردازد راه را به خطا رفته .../باافتخار اعلام می کنم استانداری در این مدت تلاش کرد سطح شفافیت در فعالیت های اقتصادی ارتقا یابد

جوان پرس : محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در پیامی فرا رسیدن ایام الله قیام خونین ۱۵ خردادماه و رحلت جانگداز امام خمینی(ره) را تسلیت گفت.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

 بسمه‌تعالی

 دیگربار، ۱۴ خرداد می‌رسد و داغ فراق پیر و مراد و همیشه مرشدمان، آن عالم و رهبر وارسته و فقید تازه می‌شود؛ خمینی کبیر که از قلب مردم برخاسته بود، درد مردم داشت و تا زنده بود، فریاد و صدای همین مردم بود و همین همراهی و همدلی و مردمی بودنش، سبب ماندگاری ابدی نام و یاد «خمینی» در قلب هر ایرانی و هر آزادیخواهی، در جهان است.

خواست حضرت امام آن بود که این نظام مردمی را مطابق با آرمان‌های اسلامی و ملی سامان دهد، براین اساس میراث آن پیر فرزانه تا زمانی برقرار خواهد بود که منطبق با اسلام و منافع مردم باشد و خدای‌نکرده اگر روزی توسط هر کارگزاری، انحرافی از این امور مهم رخ دهد این انقلاب در معرض آسیب جدی خواهد بود؛ چنین بود که آن امام همام مکرر انذار می‌داد که مسئولان مراقب باشند که از مسیر اسلام و مردم منحرف نشوند که اگر چنین کنند، مردم در یک یوم‌الله، از شما جدا خواهند شد.

وصیت‌نامه حضرت امام نیز آکنده از همین مضامین و مملو از راه‌حل‌هایی برای بهبود و اصلاح امور با مشی اعتدال است تا همواره کارگزاران، «عدالت» را در بین اقشار و طبقات مختلف جامعه مستقر نمایند؛ با «فساد» مبارزه کنند، در برابر زیاده‌خواهی‌ها و رانت‌ها بایستند، «فرصت برابر» برای رشد، پیشرفت، خدمت و کسب‌وکار برای «آحاد مردم» ایجاد کنند، «مردم‌سالاری» را به معنای واقعی در کشور مستقر نمایند و حافظ آزادی‌های «قانونی» و «مشروع» شهروندان باشند.عمیقاً براین باورم که حضورم به‌عنوان استاندار در استان جان، آذربایجان‌غربی در صورتی ارزش خواهد داشت که در راستای استقرار همین ارزش‌های والا تلاش کنم.

آذربایجان‌غربی سرشار از استعدادها و قابلیت‌های فرهنگی، اجتماعی، جغرافیایی، طبیعی و اقتصادیست، به همین دلیل، همواره برخی افراد و گروه‌های فرصت‌طلب و نابه‌کار، مترصد سوءاستفاده از این قابلیت‌ها هستند؛ لذا به‌عنوان استاندار به‌تمامی مسئولان اعلام می‌کنم حفظ و تداوم میراث امام راحل، ارتباط تنگاتنگی با انجام صحیح و دقیق وظایف و مبارزه با رانت‌ها و بی‌عدالتی‌ها دارد.

با افتخار اعلام می‌کنم استانداری در چند ماه گذشته تلاش کرد سطح شفافیت در فعالیت‌های اقتصادی و عمرانی و در واگذاری‌ها مناقصات و مزایدات ارتقا یابد و نور اطلاع‌رسانی صحیح و به‌موقع در فضای عمومی استان بتابد تا امکان انحراف و سوءاستفاده کاهش یابد و یقیناً این روند به پشتیبانی شما مردم عزیز، در ماه‌ها و سنوات آینده با اقدامات و تدابیر بیشتر، تداوم و تشدید خواهد یافت.

از دستگاه‌های اجرایی انتظار دارم در آستانه پایان سال مالی عمرانی که همزمان با ایام ارتحال امام خمینی (ره) نیز هست، دلسوزانه و دقیق در این زمینه اقدام نمایند. همچنین باید نهایت حساسیت در واگذاری مجوزها، پروانه‌های بهره‌برداری، موافقت‌های اصولی و … با رعایت ظرف زمانی معقول به‌عمل آید تا نیت دولت در توسعه و رشد استان محقق گردد؛ به‌علاوه ضرورت دارد به نحوه هزینه‌کرد اعتبارات دولتی و بیت‌المال توجه ویژه شود تا بیشترین بهره‌ وری از اعتبارات محقق گردد.

به‌طور ویژه تأکید می‌کنم که بایستی تمامی اقدامات لازم برای التیام آلام آسیب‌دیدگان از حوادث طبیعی اخیر در استان به‌عمل آید و در این مورد خاص، کمترین قصوری قابل‌پذیرش نخواهد بود؛ به یاری حق، به‌زودی طبق وعده قبلی، تمامی روستاها در برابر حوادث غیرمترقبه بیمه خواهند شد.

 مسئولان باید بدانند تا زمانی در خط امام و انقلاب خواهند بود که خود را وقف خدمت به مردم نموده و همراه و همدل آنان باشند؛ مدیر مردمی و توانمند آن مسئولی است که فقط سر بر آستان حضرت حق بساید، وامدار هیچ کسی نبوده و دستان تلاشگران و تمامی اقشار مردم را به گرمی بفشارد. یقیناً کسی که به‌جای دقت در انجام وظایف به آستان‌بوسی اربابان قدرت و مقامات مافوق می‌پردازد راه را به خطا رفته و این عمل او مورد تائید مردم، امام مردم و اینجانب در کسوت استاندار نخواهد بود.

ما مردم، همان مردم سال ۵۷ هستیم و در برابر همه عهدشکنی‌های داخلی و خارجی، در برابر همه فشارها و تحریم‌ها، هرگز از استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، کوتاه نخواهیم آمد.

در دوران دفاع مقدس با افتخار سرباز خمینی کبیر برای دفاع از انقلاب، اسلام و “تمامیت ارضی ایران” و در سال‌های پس‌ازآن کارگزار پیگیر اهداف و آرمان‌های آن سفرکرده بوده‌، اکنون نیز، رسالت مبارزه با مفاسد را بر شانه‌های خود احساس می‌کنم و تمام وجود خویش را مهیای این «جهاد اکبر» نموده‌ام تا بدین طریق بر عهدی که با مردم و امام مردم‌ دارم، ثابت‌قدم بمانم.

 یقین دارم با کمک، همدلی و مشارکت شما مردم شریف آذربایجان‌غربی فردای شایسته‌تر و افتخارآمیزتری برای این خطه زیبا از میهن، خواهیم ساخت.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 114647
دیدگاه خود را به ما بگویید.