تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۰ خرداد ۹۱.::. ساعت : ۱۰:۰۹ ق.ظ

   306 بازدید

مردم بحرین شبیه ترین مردم جهان به مردم ایران هستند

رسول فرنودفر ،مشاور استاندار آذربایجان غربی/بحرین جزیره ای است در جنوب غربی خلیج فارس با یک میلیون جمعیت که 70 درصد جمعیت آن شیعه بوده و از جمعیت 30 درصد باقی مانده سنی 60 درصد فارسی زبان هستند . پایتخت آن منامه، زبان رسمی آن عربی است و استفاده از زبان‌هایانگلیسی، فارسی و اردو هم بسیار رایج است. بحرین به پنج استان بخش شده و تا ۳ ژوئیه ۲۰۰۲ (میلادی) دارای ۱۴ شهر بوده‌است. این کشور از ۳۲ جزیره تشکیل یافته‌است. بحرین بخشی از کشور ایران بود و در سال ۱۹۷۱در اثر بی عرضگی شاه و توطئه انگلیسی ها ، بحرین از ایران اعلام استقلال کرد.

مردم بحرین شبیه ترین مردم جهان به مردم ایران هستند . جوانان و نوجوانان شیفته اهل بیت و زنان چادری ، مردانی با محاسن و تیپ و قیافه های ایرانی با آداب و رسوم مذهبی و فرهنگی مشترک یعنی ایرانی .

در منزل بحرینی ها عکسهای حضرت امام و مقام معظم رهبری با احترام به دیوارها آویخته شده و دلبستگی بحرینی ها به ایران و رهبران ایران اگر بیشتر از مردم ایران نباشد کمتر نیست. بخش زیادی از زوار خارجی قم و مشهد بحرینی ها هستند و من حیص المجموع بحرین یعنی تکه ای از خود ایران.

بحرین استان چهارهم ایران بود که استقلال خود را در ۱۴ اوت ۱۹۷۱ اعلام کرد و شاه خائن ایران نیز اولین کسی بود که آن را به رسمیت شناخت.

کشور بحرین با توطئه انگلیس به آل خلیفه داده شد و در روندی کاملا غیر دموکراتیک از ایران جدا شد و اکنون در توطئه ای باور نکردنی و مغایر با تمام اصول حقوق بین الملل در حال واگذاری به عربستان است . گویا تنها چیزی که در این بین مهم نیست اراده 70 درصد جمعیت شیعه این کشور است که به چشم آمریکائیها نمی آید.

مردم بحرین نزدیک یکسال است که با تمام وجود در حال مبارزه بر علیه اشغالگری آل خلیفه هستند. ملت غيور بحرين اتحاد يا حتى كنفدرالي بين عربستان و بحرين که نقشه آل سعود است را رد مي كنند.

بين بحرين و عربستان تفاوتهاي زيادي وجود دارد كه از مهمترين آنها بافت اجتماعي این دو کشور است واين تفاوتها باعث عدم رضايت قاطعانه ملت بحرين از مسئله الحاق بحرین به عربستان می شود.

ابر قدرتهاي جهاني نمي توانند بر ملتي مانند ملت بحرين که شجاعانه و هوشیارانه ایستاده است و بر خدا توکل نموده، تسلط پیدا كنند و نخواهند توانست به زور و بااستبداد نظرشان مساله الحاق عربستان به بحرين را به وجود بیاورند.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز طرحی در خصوص روشن شدن وضعیت بحرین دارد، بر اساس این طرح پیشنهاد شد تا یک رفراندومی در بحرین زیر نظر سازمان ملل برگزار شود و در این رفراندوم سه موضوع اصلی از مردم پرسیده شود، 1) تشکیل بحرین مستقل با دولت مردمی 2)الحاق بحرین به جمهوری اسلامی ایران و 3) الحاق بحرین به کشورهای عضو اتحادیه خلیج فارس.

قطعاً مردم بحرین به تشکیل دولت مردمی بابحرین مستقل و یا الحاق به ایران نظر خواهند داد و هرگز حاضر نیستند که به عربستان ملحق شوند.

ناظران سياسي منطقه معتقدند موضوع الحاق بحرين به عربستان يك توطئه خطرناك آمريكايي است كه هدف آن متشنج كردن اوضاع خاورميانه است.

در پي برگزاري نشست اعضاي شوراي همكاري خليج فارس در رياض و توافق بحرين و عربستان سعودي براي الحاق بحرين به اين كشور ناظران سياسي با تاكيد بر اينكه سقوط آل خليفه نزديك است اظهار داشتند كه اين طرح نشان دهنده اين مسئله است كه آل خليفه براي كنترل اوضاع و مهار بحران داخلي ناتوان شده و به همين خاطر دست به دامن عربستان شده است.

خاندان آل خليفه و آل سعود از طرح اين موضوع دو هدف عمده را دنبال مي كنند؛ نخست مقابله با انقلاب مردمي بحرين و سركوب شديد مردم و هدف بعدي تلاش عربستان براي فرار از بحران هاي داخلي و مقابله با انتقال الگوهاي انقلابي از كشورهاي اطراف به اين كشور است.

بنا  براین به قول حسین شریعتمداری می توان نتیجه گرفت : گرايش اكثر مردم بحرين اين است بحرين بخشي از ايران است و به جاي اينكه به عربستان ملحق شود بايد به سرزمين اصلي خود يعني ايران بازگردد.

منتشر شده در هفته نامه کار و تلاش

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 4912
۲ دیدگاه

  1. mos گفت:

    تو سوریه دارن کشتار زیاد مردم بیگناه را توسط بشار اسد حمایت میکنند اما تو بحرین یکی که خون از بینی اش میاد اونو جنایت میدونند اصلا به ما چه بحرین .

  2. turk گفت:

    salam akhe her chegadr mikham herf nazanm nemishe akhe in aga pa az hamin iran biron gozashte ke mige bahrein shabihe irane na shoma bego agaye karimi shoma ke darin matlab mizanin to sayteton bayad degat konid bashe.

دیدگاه خود را به ما بگویید.