تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۵ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۲۸ ب.ظ

   1649 بازدید

محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در پیام تسلیت خود به مناسبت ایام الله قیام خونین ۱۵ خردادماه و رحلت جانگداز امام خمینی(ره) چند نکته مهم را خطاب به مردم و مدیران دستگاههای اجرایی استان خاطرنشان ساخته است.

جوان پرس : محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در پیام تسلیت خود به مناسبت ایام الله قیام خونین ۱۵ خردادماه و رحلت جانگداز امام خمینی(ره) چند نکته مهم را خطاب به مردم و مدیران دستگاههای اجرایی استان خاطرنشان ساخته است.

۱- وی در بخشی از پیام خود آورده ؛ آذربایجان‌غربی سرشار از استعدادها و قابلیت‌های فرهنگی، اجتماعی، جغرافیایی، طبیعی و اقتصادیست، به همین دلیل، همواره برخی افراد و گروه‌های فرصت‌طلب و نابه‌کار، مترصد سوءاستفاده از این قابلیت‌ها هستند ؛ لذا به‌عنوان استاندار به‌ تمامی مسئولان اعلام می‌کنم حفظ و تداوم میراث امام راحل، ارتباط تنگاتنگی با انجام صحیح و دقیق وظایف و مبارزه با رانت‌ها و بی‌عدالتی‌ها دارد.

۲- با افتخار اعلام می‌کنم استانداری در چند ماه گذشته تلاش کرد سطح شفافیت در فعالیت‌های اقتصادی و عمرانی و در واگذاری‌ها مناقصات و مزایدات ارتقا یابد و نور اطلاع‌رسانی صحیح و به‌موقع در فضای عمومی استان بتابد تا امکان انحراف و سوءاستفاده کاهش یابد و یقیناً این روند به پشتیبانی شما مردم عزیز، در ماه‌ها و سنوات آینده با اقدامات و تدابیر بیشتر، تداوم و تشدید خواهد یافت.

۳- از دستگاه‌های اجرایی انتظار دارم در آستانه پایان سال مالی عمرانی که همزمان با ایام ارتحال امام خمینی (ره) نیز هست، دلسوزانه و دقیق در این زمینه اقدام نمایند. همچنین باید نهایت حساسیت در واگذاری مجوزها، پروانه‌های بهره‌برداری، موافقت‌های اصولی و … با رعایت ظرف زمانی معقول به‌عمل آید تا نیت دولت در توسعه و رشد استان محقق گردد؛ به‌علاوه ضرورت دارد به نحوه هزینه‌کرد اعتبارات دولتی و بیت‌المال توجه ویژه شود تا بیشترین بهره‌ وری از اعتبارات محقق گردد.

۴- به‌طور ویژه تأکید می‌کنم که بایستی تمامی اقدامات لازم برای التیام آلام آسیب‌دیدگان از حوادث طبیعی اخیر در استان به‌عمل آید و در این مورد خاص، کمترین قصوری قابل‌پذیرش نخواهد بود؛ به یاری حق، به‌زودی طبق وعده قبلی، تمامی روستاها در برابر حوادث غیرمترقبه بیمه خواهند شد.

۵- مسئولان باید بدانند تا زمانی در خط امام و انقلاب خواهند بود که خود را وقف خدمت به مردم نموده و همراه و همدل آنان باشند؛ مدیر مردمی و توانمند آن مسئولی است که فقط سر بر آستان حضرت حق بساید، وامدار هیچ کسی نبوده و دستان تلاشگران و تمامی اقشار مردم را به گرمی بفشارد. یقیناً کسی که به‌جای دقت در انجام وظایف به آستان‌بوسی اربابان قدرت و مقامات مافوق می‌پردازد راه را به خطا رفته و این عمل او مورد تائید مردم، امام مردم و اینجانب در کسوت استاندار نخواهد بود.

حال با نگاهی به این ۵ بند مورد تاکید استاندار آذربایجان غربی و خطاب به مردم و مدیران دستگاههای اجرایی استان به این مهم می رسیم که شهریاری حتی در پیام تسلیت خود هم دنبال اصلاح امور و توصیه های مدیریتی است که باید در دستور کار مدیران و روسای سازمان های اجرایی در استان قرار گیرد.

این چندمین بار است که استاندار آذربایجان غربی از بدو ورود تاکنون به صورت بسیار شفاف  و صادقانه با مردم و مدیران سخن می گوید ؛  شهریاری در این چند بند هم به استعدادها و نقاط قوت استان اشاره کرده و هم در خصوص نحوه برگزاری مناقصات و مزایده های ، پاسخ دهی به استعلامات به عنوان یک معضل در سیستم اداری ، هزینه کرد سرفصل های بودجه ای استان و شفافیت در بودجه ها ، رسیدگی به مناطق سیل زده و پرداخت خسارت به مردم اشاره کرده و همچنین شیوه مدیریت و وامدار نبودن به هیچ جریان و کسی را مورد تاکید قرار داده است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 114693
دیدگاه خود را به ما بگویید.