تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۱ خرداد ۹۱.::. ساعت : ۱۱:۱۱ ب.ظ

   501 بازدید

علی نیکزاد، مهدی چمران، سید حسن خمینی، محمدرضا عارف چند تن از این گزینه ها هستند.
بازار گمانه زنی های رسانه ای درباره کاندیدای احتمالی انتخابات یازدهم ریاست جمهوری این روزها در حال گرم شدن بود که اعلام رسمی محسن رضایی برای کاندیداتوری قطعی اش در انتخابات یازدهم به این بازارگرمی رونق مضاعفی داد.
به گزارش جوان، بنابرگزارشات رسیده چهره هایی چون سعید جلیلی، غلامعلی حداد عادل، باقری لنکرانی، علی لاریجانی، علی اکبر ولایتی، علی نیکزاد، مهدی چمرانٰ، سید حسن خمینی، محمدرضا عارف، محسن رضایی، مصطفی پور محمدی، محمد باقر قالیباف، حسن روحانی، کمال خرازی و اسحاق جهانگیری از گزینه های احتمالی کاندیداتوری در انتخابات آتی ریاست جمهوری هستند.
بنابرگزارشات خبرنگاران ما برخی از افراد مذکور ستادهای خود را از مدتها پیش بسته و برنامه های تبلغاتی خود را نیز آغاز کرده اند.
یکی از کاندیدایی که احتمال حضورش در رقابت انتخابات ریاست جمهوری آتی تقریبا قطعی است علاوه بر برنامه های تبلیغاتی در سراسر کشور، برنامه ثابتی نیز هر سه شنبه در قم برگزار می کند تا طلاب را متقاعد به حمایت از خود در انتخابات آتی کند این در حالی است که این فرد در تهران مستقر می باشد و هر هفته شخصا برای این برنامه به قم سفر می کند.
یکی دیگر از کاندیدای مذکور نیز از برخی نهادهای دانشجویی درخواست کرده تا برنامه های سخنرانی متعددی برای وی تدارک ببیند و البته  وی قول داده علاوه بر پرداخت هزینه ها به نوعی از خجالت دست اندرکاران این برنامه ها در آید.
اگرچه محسن رضایی خبر قطعی کاندیداتوری اش در انتخابات آتی ریاست جمهوری را اعلام کرده است، اما در این میان شاید هیچکدام بی پرده تر از قالیباف تبلیغات خود را آغاز نکرده اند. شهردار تهران علاوه بر اینکه ستادهای خود را از مدتها قبل بسته و فعالیتهایش را آغاز کرده است تلاش زیادی دارد تا رضایت هر دو جریان اصولگرایی و اصلاح طلبی کشور را جلب نماید.
این رسالت خدمتی به شهردار تهران در بین اصلاح طلبان را اقای صادق زیبا کلام برعهده گرفت به حدی که وی در اظهار نظری جالب اخیرا گفت: اجماع اصلاح‌طلبان باید بیاید و پشت قالیباف قرار بگیرد. دلیلش هم خیلی ساده و روشن است. خدمتی که قالیباف می‌تواند برای امیال و آرزوهای اصلاح‌طلبان انجام بدهد، در چهار سال ریاست جمهوری‌اش از تیر ماه 92 به بعد، یک‌دهم و یک‌صدمش را یک رئیس‌جمهور اصلاح‌طلب نمی‌تواند انجام بدهد؛ یعنی آقای عارف بسیار رئیس‌جمهور ایده‌آلی برای اصلاح‌طلبان خواهد بود، ولی سئوال اساسی این است که رئیس‌جمهوری به نام محمدرضا عارف چقدر می‌تواند در جهت اصلاحات گام بردارد و رئیس‌جمهوری به نام محمدباقر قالیباف چقدر می‌تواند برای اصلاحات و اصلاح‌طلبی گام بردارد؟ نباید تردیدی به خودمان بدهیم که آقای قالیباف از قدرت بسیار بیشتری از آقای عارف برخوردار خواهد شد.
زیبا کلام بدون هیچ اشاره ای به عدم موفقیت قالیباف در انتخابات نهم ریاست جمهوری و همچنین شکست همه کاندیداهایش در انتخابات اخیر مجلس مدعی شد: اگر آقای قالیباف مورد حمایت اصلاح‌طلبان قرار بگیرد و اگر اصلاح‌طلبان به نفع آقای قالیباف تبلیغات گسترده کنند و به مردم و کسانی که رأی‌دهندگان بالقوه اصلاح‌طلبان هستند نشان بدهند که چرا ما باید از قالیباف حمایت کنیم، بله، به نظر من آقای قالیباف به‌راحتی هر نامزد اصولگرایی را شکست می‌دهد و هیچ شانسی برای اصولگرایان باقی نمی‌گذارند.
زیبا کلام حتی از خاتمی هم خواست که وارد گود شود و برای در نظر گرفتن کمک به اصلاحات از آقای قالیباف حمایت کنند.
گفتنی است، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز که چندی پیش گفته بود “هر چند هنوز تصمیم جدی و قاطع برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری آینده نگرفته ام، اما حتم بدانید برخلاف دوره های قبلی از هیچ نامزدی اعلام حمایت نمی کنم ، چراکه نامزدهای احتمالی آینده را فاقد توانایی های لازم برای ایجاد تحولات مورد نظرم می دانم” خبر کاندیداتوری اش در انتخابات آتی ریاست جمهوری را صریحا اعلام کرد و گفت: حضورم در انتخابات آتی ریاست جمهوری قطعی است و برای پیروزی در انتخابات شركت خواهم كرد.
ایلنا نوشت: ” محسن رضایی ” در نشستی با کهگیلویه و بویراحمدی‌های مقیم تهران تاکید کرد که بطور حتم نامزد انتخابات یازدهم ریاست جمهوری خواهد شد.
وی گفت: 27 تیرماه جاری به یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد سفر می‌کنم تا بار دیگر با مردم دیارم دیداری داشته باشم.
رضایی افزود: حضورم در انتخابات آتی ریاست جمهوری قطعی است و برای پیروزی در انتخابات شركت خواهم كرد.
این نشست در منزل ” دکتر رضایی ” در تهران برگزار شد. / بی باک
Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 5266
یک دیدگاه

  1. ناشناس گفت:

    پس بگو برره ایست

دیدگاه خود را به ما بگویید.