تاریخ انتشار :شنبه ۱۷ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۱:۱۴ ب.ظ

   3234 بازدید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از کمبود کانتینرهای یخچالدار برای صادرات سیب به کشورهای مقصد خبرداد.
جوان پرس : رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از کمبود کانتینرهای یخچالدار برای صادرات سیب به کشورهای مقصد خبرداد.
اسمعیل کریم زاده در سی و چهارمین جلسه زنجیره سیب درختی آذربایجان غربی در ارومیه با بیان اینکه در تولید سیب درختی مقام اول کشوری را  داریم افزود: از جمله مشکلات اساسی در امر صادرات و حمل و نقل این محصول ، کمبود کانتینرهای یخچالدار برای صادرات به کشورهای مقصد است که ایجاد این زنجیره در امر بازارسانی و فروش محصول سیب درختی استان تاثیر بسزایی خواهدد داشت.
وی گفت: از جمله مزایای استقرار این زنجیره برای کشاورزان، ایجاد اطمینان کامل از بازاریابی برای سیب تولیدی است به گونه ای که حتی سیب صنعتی نیز بر روی دست کشاورزان نخواهد ماند.
کریم زاده با اشاره به تحول بزرگ ایجاد شده در استقلال تصمیم گیری و تشکیل زنجیره در استان افزود: این موضوع نقطه عطفی در بروز استعدادها و توانایی تلاشگران عرصه تولید و سازندگی محسوب و باید در یک بدنه واحد برای راه اندازی آن تلاش شود.
وی با اشاره به اینکه سعی داریم بسته بندی مطلوب و بهداشتی سیب صنعتی توسط باغداران را در استان اجرایی کنیم و ازانباشت و خرید سیب صنعتی به صورت غیر بهداشتی در کنار جاده های استان ممانعت کنیم ، افزود:  سازمان تعاون روستایی نیز می تواند به عنوان کارگزار در این زمینه وارد عمل شود و در خرید و انباشت سیب صنعتی  در مراکز خرید به صورت توافقی همکاری کند.
دهقان مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این جلسه بیان کرد: چهار حلقه تولید، صادرات، صنایع تبدیلی و تکمیلی و حمل و نقل در این زنجیره فعالیت می کنند که سه نفر از حلقه تولید، یک نفر از حلقه صادرات، یک نفر از حلقه صنایع تبدیلی، یک نفر از صنایع تکمیلی و یک نفر از حلقه حمل و نقل در این زنجیره عضو هیات مدیره خواهد بود.
وی با اشاره با آغاز فراخوان عضوگیری برای ثبت شرکت سهامی خاص سیب آذربایجان غربی، افزود: سطح سهام سرمایه گذاری این زنجیره در حدود ۱۰ میلیارد تومان است که مقررشده است که ۶۰ درصد از سهام این شرکت در اختیار تولید کنندگان و ۴۰ درصد در اختیار صادرکنندگان، صاحبان صنایع تبدیلی و تکمیلی و حمل و نقل قرار گیرد.
Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 117137
دیدگاه خود را به ما بگویید.