تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۲ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۸:۵۳ ب.ظ

   367 بازدید

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس : یکی از مشکلات این زندان کمبود جا بود. در واقع مکان زندان تنگ است.

جوان پرس : سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دستاوردهای سفر اعضای این کمیسیون به ارومیه و بازدید از زندان ارومیه را تشریح کرد.

نوروزی در گفت‌وگویی درخصوص  دستاوردهای سفر اخیر کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی به استان ارومیه با بیان اینکه ما یک بازدید دوره‌ای را از استان‌ها آغاز کرده‌ایم،‌ گفت: اولین بازدید ما از استان آذربایجان غربی بود.اولین برنامه جلسه‌ای را با اعضای شورای عالی قضایی استان داشتیم. در این جلسه  استاندار ، رئیس کل دادگستری استان ، دادستان ارومیه، مدیرکل زندان‌ها و مدیرکل شورای حل اختلاف حضور داشتند و مشکلات قضایی و مسائل مختلفی را همچون کثرت پرونده‌ها، کمبود قضات و نبود مکان مناسب برای مجتمع‌های قضایی مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وی درخصوص بازدید اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از زندان ارومیه توضیح داد: ما از اکثر بندهای زندان ارومیه بازدید کردیم. این بازدید، بازدید خوبی بود. سعی کردیم بازدید دقیق و عمیقی از اکثر بندها داشته باشیم به حرف دل زندانیان گوش دادیم و سعی کردیم تا مشکلات آن‌ها را برطرف کنیم. زندانیان نزدیک به ۵۰۰ نامه به ما دادند و ما این نامه‌ها را مورد بررسی قرار دادیم.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ادامه داد: یکی از مشکلات این زندان کمبود جا بود. در واقع مکان زندان تنگ است. مثلا دو برابر یا که سه برابر جمعیت نرمال در این زندان حضور داشتند. شورای عالی قضایی استان تصویب کرد که زندان جدیدی ساخته شود و این مشکلات رفع شود. در این بازدید اجازه داده شد که ما بیشتر به حرف زندانیان گوش دهیم و از این زندان بازدید کنیم. قرار شد زندانیان با ما در تماس باشند. ما سعی کردیم اگر گرفتاری وجود دارد برای آن‌ها برطرف کنیم. یکی از بازدیدهایی که بسیار خوب بود بازدید از قسمت دیه و پرداخت بدهی زندانیان بود. در برنامه ششم توسعه مقرر شده که زندان‌های داخل شهر باید به خارج از شهر منتقل شود و این کار باید انجام شود.

نوروزی درخصوص مشکلات شورای حل اختلاف استان بیان کرد: درآمد شورای حل اختلاف نیز باید به خود شورا داده شود. بیش از یک سوم این درآمد به آن‌ها داده نمی‌شود. دولت باید این مبلغ را به آن‌ها برگرداند تا حداقل دستمزد را داشته باشد. موضوعی که جالب است این است که ۵۰ درصد پرونده‌های استان در شورای حل اختلاف استان رسیدگی می‌شود ولی این ظلم است که حقوق آن‌ها ۵۰۰ تومان و یا کمتر باشد. یکی از موضوعات مهم و جالب در این شورا این بود که مدت رسیدگی به پرونده‌ها ۴۰ روز بود که این موضوع بسیار خوبی است.

به گزارش وانا ؛ وی در پایان خبر داد: بازدید از زندان‌ها به صورت دوره‌ای در تمام استان‌ها توسط کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس انجام خواهد شد و بازدید بعدی از زندان استان فارس خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 117035
دیدگاه خود را به ما بگویید.