تاریخ انتشار :شنبه ۱۰ خرداد ۹۳.::. ساعت : ۹:۳۰ ب.ظ

   206 بازدید

جوانان بعنوان موتور محركه جامعه، انتظارات و مطالباتي از دولت و مسئولان دارند كه بايد به آنها توجه شود.

 جوان پرس : معاون سياسي و امنيتي استاندار آذربايجان غربي در هفتمين جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان استان ضمن تبريك اعياد شعبانيه و نزديك شدن به هفته جوان گفت: هفته مصادف با ولادت حضرت علی‌اکبر(ع) در هر سال، به نام هفته جوان نامگذاري شده كه بهانه اي براي پرداختن جدي به مسائل و مشكلات جوانان است لذا بايد با برگزاري برنامه هاي موثر، از اين هفته بطور شايسته بهره بگيريم.عليرضا رادفر در اين جلسه كه با حضور اعضاي ستاد ساماندهي امور جوانان استان در محل استانداري ترتيب يافت، افزود: جوانان بعنوان موتور محركه جامعه، انتظارات و مطالباتي از دولت و مسئولان دارند كه بايد به آنها توجه شود.

وي با بيان اينكه امروز اصلي ترين مطالبه جوانان، بحث اشتغال است، ادامه داد: اشتغالزايي و ايجاد زمينه كار براي جوانان بخصوص فارغ التحصيلان دانشگاهي از مهمترين مواردي است كه بايد در كنار مباحثي چون كرامت و ارزشگذاري به جوانان مورد توجه قرار گيرد.

معاون سياسي و امنيتي استاندار آذربايجان غربي در ادامه با تاكيد بر لزوم اعتماد به نسل جوان افزود: سپردن اداره امور جامعه به جوانان از جمله ضرورياتي است كه بايد در جهت تحقق آن برنامه ريزي هاي لازم صورت گيرد.

رادفر اضافه كرد: وجود جمعيت كثير جوان در كشور، ظرفيت و فرصت عظيمي براي رشد و توسعه كشور فراهم كرده كه بايد به نحو شايسته و مطلوب از آن بهره گرفته شود.

وي همچنين گفت: ابلاغ سياست هاي جمعيتي از سوي رهبر معظم انقلاب، نشانگر آينده نگري و ترسيم افق مشخص براي حفظ پتانسيل جمعيت جوان كشور است و مسئولان نيز بايد اين مقوله مهم را در دستور كار قرار دهند.

معاون سياسي و امنيتي استاندار در بخش ديگري از سخنان خود با ابراز گلايه از عدم حضور برخي مديران عضو ستاد ساماندهي امور جوانان در جلسات اين ستاد گفت: از مديران عضو ستاد انتظار مي رود شخصا در جلسات اين ستاد بنا بر اهميت موضوع مربوط به جوانان حضور يابند.

رادفر در ادامه اظهار كرد: همچنين در جلسه آتي ستاد ساماندهي امور جوانان، با انتخاب و توافق اعضاء، سه تن از اهالي فكر و انديشه و دلسوزان مسائل مربوط به جوانان براي شركت در جلسات انتخاب خواهند شد.

وي همچنين گفت: سه تن از جوانان نيز به نمايندگي از جوانان استان در جلسات اين ستاد حضور خواهند يافت تا دغدغه ها و مسائل و مشكلات مربوط به جوانان را در اين ستاد به گوش مسئولان برسانند.

معاون سياسي و امنيتي استاندار بر ضرورت بهره گيري از مشاوران جوان در دستگاههاي اجرايي نيز تاكيد كرد و افزود: از مديران كل دستگاههاي اجرايي استان انتظار مي رود نسبت به تشكيل گروه مشاوران جوان جهت بهره گيري از آراء و انديشه جوانان در تصميم سازي ها، اقدام كنند.

رادفر، برگزاري كرسي هاي آزادانديشي در دانشگاهها و محافل علمي را نيز مورد تاكيد قرار داد و گفت: برگزاري كرسي هاي آزاد انديشي و شنيدن مطالبات و خواسته هاي جوانان از تاكيدات موكد رهبر معظم انقلاب است و بايد دانشگاههاي استان به اين موضوع، توجه و نسبت به برگزاري اين كرسي ها اقدام كنند.

وي در پايان از مديران و مسئولان عضو ستاد ساماندهي امور جوانان استان خواست تا با ارائه طرح ها و برنامه هاي خود و همچنين هماهنگي و تعامل در جهت تجميع ظرفيت ها، نسبت به برگزاري هرچه بهتر برنامه هاي هفته جوان دراستان اقدام نمايند.

جوانان، یک سوم جمعیت آذربایجان‌غربی را تشکیل می‌دهند

 معاون فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی  هم گفت: یک میلیون نفر جوان بین گروه سنی ۱۵ تا ۲۹ سال در آذربایجان غربی وجود داشته و یک سوم جمعیت استان را تشکیل می دهد.

 

سجاد بیرامی  اظهار کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مسئله جوانان باید به مسئله ای ملی تبدیل شود، بنابراین همه دستگاه ها اعم از صدا و سیما، بسیج، روحانیان و دستگاه های فرهنگی باید در این رابطه احساس مسئولیت کنند.

وی افزود: براساس مصوبه سال 84 شورای عالی جوانان، گروه سنی بین 15 تا 29 سال جوان محسوب می شود که همه آنها به لحاظ اجتماعی نیاز به ازدواج و تشکیل خانواده دارند.

معاون فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی تصریح کرد: از سوی دیگر این گروه سنی به اشتغال و مسکن نیز نیاز داشته و نیازمند حمایت ویژه دولت هستند.

بیرامی گفت: بدون شک جوانان نیروهای بالفعل جامعه هستند و آذربایجان غربی با داشتن یک میلیون جوان بین 15 تا 29 ساله از استان های جوان کشور محسوب می شود.

وی با اشاره به ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان بیان کرد: هفته جوان تنها متعلق به اداره کل ورزش و جوانان نیست بلکه همه دستگاه های ذی ربط باید به ساماندهی امور جوانان بپردازند.

بیرامی تصریح کرد: مدیریت امور جوانان فرابخشی و فرادستگاهی است و اگر قانون هراسی وجود نداشته و اعتماد به جوانان باشد به طور حتم شاهد اقدامات درخور توجه جوانان می شویم.

معاون فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی اظهار کرد: با توجه به اینکه 24 میلیون از جمعیت کشور جوان هستند بنابراین باید از این ظرفیت عظیم مردمی استفاده بهینه کرد.

برگزاری جشن ازدواج ۴۰۰ زوج تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان غربی

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان غربی  نیز گفت: در هفته جوان، کمیته امداد امام خمینی(ره) برای ۴۰۰ نفر از اعضای تحت حمایت خود با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومانی جشن ازدواج برگزار می کند.

 جلال حسین زاده اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) استان برای هفته جوان برنامه های متنوعی برای جوانان بازمانده از تحصیل، در حال تحصیل و جوانان آماده ازدواج برنامه ریزی کرده است.

وی افزود: در هفته جوان، 400 نفر نو عروس با تخصیص اعتبار 800 میلیون تومانی مراسم جشن خود را برگزار می کنند و در این زمینه برای آنها دوره آموزشی 12 ساعته در رابطه با مبانی تحکیم خانواده برگزار شده است.

حسین زاده تصریح کرد: به مناسبت میلاد حضرت امام حسین(ع) فردا 11 خرداد ماه نیز جشن ازدواج 240 زوج تحت حمایت این کمیته با اعتبار 450 میلیون تومانی برگزار می شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان غربی بیان کرد: در بین سال های 88 تا 91، 8 هزار جوان تحت حمایت این کمیته به خانه بخت رفته اند که تنها 200 مورد آن به طلاق انجامید که با توجه به مقایسه آن با آمار کشوری، اندک است.

برگزاری دوره‌های مهارت‌های زندگی برای زوج‌های جدید در آذربایجان غربی

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی  نیز گفت: امسال آموزش مهارت های زندگی و ارائه مشاوره رایگان به زوج هایی که در سال گذشته ازدواج کرده اند در دستور کار قرار دارد.

 

یحیی تیموری اظهار کرد: برای جامعه هدف در بنیاد شهید آذربایجان غربی و در طول سال برنامه های مختلف و متنوعی در موضوعات عمومی، فنی و تخصصی برگزار می شود.

 

وی تصریح کرد: برنامه هایی اعم از برگزاری مسابقات فرهنگی و قرآنی، اردوهای زیارتی و سیاحتی، ارائه مشاوره های تحصیلی، شغلی و ازدواج و برنامه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی برای جوانان برگزار می شود.

تیموری با تاکید بر اینکه باید در برنامه های عمومی و خصوصی دستگاه‌های دولتی، مسئولان ارشد حضور داشته باشند،بیان کرد: بدون شک حضور مسئولان ارشد استانی سبب رغبت بیشتر جوانان به حضور در اجتماع و فعالیت های بیشتر و ثمربخش می شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی گفت: با توجه به اینکه اخذ شهریه های سنگین مانع از حضور جوانان در برنامه های مختلف اجتماعی می شود باید خدمات ارزان قیمت و یا رایگان در طول سال و به ویژه در تابستان که فصل فراغت جوانان است در نظر گرفته شود.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه از روز 17 تا 23 خرداد که سالروز میلاد حضرت علی اکبر(ع) است به هفته جوان نامگذاری شده است باید همه دستگاه هایی که از گروه جوان بهره می برند با حضور در گلزار شهدا با آرمان های آنان تجدید میثاق کنند.

تیموری بیان کرد: برنامه تکریم و تجلیل از ممتازان، مبتکران و کارآفرینان نمونه و جوان استان در این هفته انجام می‌گیرد.مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی تصریح کرد: آموزش نسل جوان در این هفته توسط بنیاد شهید برگزار شده و مهارت های زندگی و مشاوره رایگان برای زوج هایی که در سال گذشته ازدواج کرده اند در نظر گرفته می شود.

تقدیر از جوانان نخبه و برتر، دیدار جوانان با نماینده ولی فقیه و مدیران ارشد استان، غبارروبی گلزار شهداء و دیدار با خانواده شهداء، برگزاری مسابقات ورزشی و افتتاح پروژه های ورزشی، برگزاری نمایشگاه و جشنواره و مسابقات هنری، برگزاری نشست های تخصصی و کارگاه های مشاوره و سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه در خصوص موضوعات مربوط به جوانان از جمله پيشنهادات مطرح شده براي اجرا در هفته جوان بود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 38445
دیدگاه خود را به ما بگویید.