تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۷ تیر ۹۱.::. ساعت : ۱۲:۰۵ ب.ظ

   575 بازدید

گفتنی است طرح ساماندهی و یکسان‌سازی مزار شهدا برای اولین بار به پیشنهاد بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در بهشت زهرای تهران اجرا شد که مخالفت‌های گسترده‌ای را برانگیخت

به گزارش جوان ، سایت تریبون مستضعفین به نقل از منابع محلی نوشت : طرح تخریب و یکسان‌سازی مزار شهدای شهرستان خوی در دست بررسی و اقدام است.

طرح موسوم به ساماندهی مزار شهدا که به نابودی میراث مردمی بزرگداشت شهدا می‌انجامد از جانب فعالان فرهنگی و هنری دفاع مقدس بارها محکوم شده است و اعتراضات گسترده‌ای را در سراسر کشور از سوی عدالت‌خواهان، فعالان فرهنگی و برخی خانواده‌های شهدا در پی داشته است.

در آخرین واکنش جمعی از فعالان فرهنگی دفاع مقدس با عنوان «ستاد مردمی حفظ گلزار شهدا» بیانیه‌ای در محکومیت تخریب‌ و یکسان‌سازی مزار شهدای تبریز صادر کردند. چندی پیش از صدور این بیانیه، جلسه‌ای با حضور جمعی از فعالین فرهنگی و اصحاب رسانه برای بررسی و نقد طرح‌ ساماندهی مزار شهدای این شهر در دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی برگزار شده بود.

پیش‌تر نیز قبور شهدای شهر سبزوار تخریب و یکسان‌سازی شده بود.

گفتنی است طرح ساماندهی و یکسان‌سازی مزار شهدا برای اولین بار به پیشنهاد بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در بهشت زهرای تهران اجرا شد که مخالفت‌های گسترده‌ای را برانگیخت.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 6307
دیدگاه خود را به ما بگویید.