تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۱ دی ۹۰.::. ساعت : ۱۱:۴۱ ق.ظ

   758 بازدید

خبرگزاری جوان//رییس هیات والیبال آذربایجان غربی گفت: اجرای طرح استعداد یابی در سنین بین ۸ تا ۱۳ سال با مدیریت ‘یدالله کارگر پیشه’ از بازیکنان سابق تیم ملی و مربیان برجسته والیبال ایران با جدیت تمام اجرا می شود.

به گزارش  ایرنا، ‘نقی کریمی جمعه شب در مراسم تجلیل از قهرمانان والیبال استان اظهار کرد: در این طرح که از دو سال قبل در ارومیه و چندین شهر دیگر استان آغاز شده است،۱۵۰ پسر و ۷۰ دختر زیر نظر مربیان مجرب آموزش های لازم را فرا می گیرند.

وی اضافه کرد: بر اساس چشم انداز پنج ساله ای که در اجرای این طرح در نظر گرفته شده قصد داریم تا پنج سال آینده این نفرات به عنوان بازیکنان مطرح کشور و ملی پوشان تیم های ملی نوجوانان و جوانان به آمادگی لازم برسند.

کریمی اظهار کرد: آذربایجان غربی و شهر ارومیه همواره در امر مربیگری ، داوری و تربیت بازیکنان حرفه ای و ملی پوش پیشرو بوده و افتخارات بسیار زیادی در اعتلای نام ایران برای میهن اسلامیمان به ارمغان آورده است.

وی کسب مقام نایب قهرمانی مسابقات دانش آموزی آسیا توسط تیم آذربایجان غربی را از جمله افتخارات مهم در سالجاری عنوان کرد و افزود: این مسابقات مهر ماه امسال به میزبانی ارومیه برگزار شد.

کریمی برگزاری چندین دوره مربیگری و داوری سطوح مختلف را از اهم برنامه های این هیات عنوان کرد و گفت: امسال برای نخستین یک دوره مربیگری درجه یک در ارومیه برگزار شد.

وی فعالیت هیاتهای خوی، قرضیاءالدین، چالدران، سلماس، نقده، مهاباد، میاندوآب و بوکان را بسیار چشمگیر عنوان کرد و افزود: امسال برای نخستین بار به منظور بالا بردن سطح کیفی مسابقات اقدام به جوانگرایی کرده ایم و تمام بازیکنان تیمهای حاضر از رده های سنی جوانان و امید انتخاب شده اند.

وی از ساخت و احداث ۳۰ زمین والیبال روباز در شهرهای پیرانشهر، سلماس و سردشت خبر داد و افزود: برای احداث این زمین ها یک میلیارد و پانصد میلیون ریال اعتبار پیش بینی شده است که امیداریم اداره کل ورزش و جوانان استان مساعدت های لازم را در این خصوص انجام دهند.

در این مراسم از بازیکنان و مربیان تیم های نوجوانان، جوانان و امید آذربایجان غربی در پی کسب مقام های قهرمانی و سومی کشور و نایب قهرمانی دانش آموزی آسیا، با اعطای لوح یادبود و جوایز نقدی تجلیل شد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 981




دیدگاه خود را به ما بگویید.